Як очистити озеро. Як очищають воду в озерах.

Процеси, що відбуваються у воді і на суші, можуть мати значний вплив на чистоту озера і його дна. Це може бути і вплив людини, бензинові або нафтові відходи, токсичні скиди, засмічення продуктами життєдіяльності людей. Також озеро може засмітитися і в процесі розмноження на його берегах болотних рослин, які витісняють всі інші види рослинності і призводять до погіршення складу води, що в свою чергу порушує біобаланс екосистеми.
Інструкція
1
Для очищення озер використовуються чотири основні методи: механічний, біологічний, хімічний та очищення за допомогою ультрафіолетового випромінювання.
2
Механічне очищення передбачає збір сміття з поверхні води за допомогою сачків або спеціальних пристроїв, типу невода. Механічне очищення великих водойм також можливо при використанні маломірних суден та роботи водолазів. Останнім часом до очищення водойм стали активно підключатися і дайвери.
3
Очищення проводять у кілька етапів. Спочатку за допомогою техніки, екскаваторів, викопують дренажні канави і додатковий резервуар і спускають воду з озера. Потім чистять дно, видаляють сміття, мул, придонні відклади, очищають береги озера від зайвої рослинності, звільняють джерела. Повернення води в відбувається із застосуванням механічної фільтрації. Це найбільш дешевий і дієвий спосіб очистити воду від дрібної органіки і водоростей.
4
Штучні водойми, озера на присадибних ділянках господарі очищають самі. Можна використовувати звичайний сачок, а для більш глибокого очищення - «підводний пилосос». Пристрій діє також, як звичайні вакуумні пилососи, всмоктуючи брудну воду з донним мулом, водоростями, органікою. Різні насадки таких механізмів допомагають очистити самі мудрі рельєфи дна штучних водойм. Весь всосавшийся сміття збирається в окремому резервуарі, який необхідно очищати при наповненні.
5
Крім механічного очищення, можна також виробляти і біологічну очистку озера за допомогою біофільтрів, заповнених пористим речовиною, що сприяє розмноженню аеробних і анаеробних бактерій, які харчуються органікою, затримується в цих фільтрах.
6
Хімічне очищення відбувається за рахунок додавання у воду хімічних реагентів з метою відновлення хімічного складу води і насичення її киснем. Таке очищення води повинна здійснюватися виключно фахівцями, тому що вимагає точних розрахунків.
7
Очищення ультрафіолетовим світлом полягає в зануренні в озеро ламп з УФ-випромінюванням (довжиною хвилі 180-300 нм). Ультрафіолетове випромінювання впливає на ДНК дрібних водоростей і мікроорганізмів, бактерій і вбиває їх. Всі пристрої, необхідні для очищення, є у продажу в спеціалізованих магазинах і організаціях.