Як взяти високу ноту.

Поняття високої ноти для кожного голосу індивідуально: для баса це може бути «до» малої октави, для тенора - «до» другої, для альта - «сіль» другий, а для сопрано - «до» третьої октави. Чималий вплив на межі діапазону надають здоров'я і спосіб життя співака, а також постановка. Проте механізми і зусилля для всіх тембрів і вокальних шкіл мають кілька спільних рис.
Інструкція
1
Не починайте заняття вокалом з високих нот. Зв'язки, як м'язи, повинні спочатку «розігрітися», придбати еластичність. Для цього почніть з вправ на легато і в середньому для свого голосу регістрі.
2
Не прагніть оволодіти всім діапазоном голосу під час перших занять вокалом. Це особливо стосується молодих людей, як юнаків і дівчат. Під час статевого дозрівання голос зазнає значних змін у обох статей: стає більш грубим, набуває характерні відтінки і діапазон. Тільки по закінченні цього періоду (в 18 років для чоловіків і в 20 для жінок) ви можете безбоязно освоювати свій діапазон повністю.
3
Зверніться до педагога. Досвідчений викладач, по-перше, відразу визначить тип вашого голосу, по-друге, пояснить вам кордону ваших можливостей. Якщо у вас соковитий баритон, чи не надривалися свій голос співом в першій октаві - ви не тільки втрачаєте природність і багатство голосу, але і ризикуєте взагалі розлучитися з ним.
4
Визначившись з тембром, розігрів і підготувавши голосовий апарат, переходите безпосередньо до високих нотах. Під час висхідних пасажів створіть в собі таке враження, ніби йдете вниз, а не вгору. Цей прийом дозволить зняти психологічний затиск. Більш низький звук не видається складним в ісполненіі.Випятіте живіт і напружте м'язи. Хоча повітря виходить і інстинктивно хочеться стиснути м'язи живота, ви повинні вчинити навпаки: так ви створите тиск, необхідний для підтримки звуку. Саме це і називається опорою. Підкріпите опору зручним розташуванням ніг (приблизно на ширині плечей), затисненням м'язів малого тазу. Спина повинна бути прямою, плечі розгорнені. Це положення максимально полегшує роботу легенів.
5
Напружте м'язи губ, оформляючи голосну. Розслаблений рот «погасить» звук, позбавить його зібраності, політності і частково інтонаційної точності. Все ваше тіло повинно бути музичним інструментом, готовим до гри.
6
Направляйте звук вперед. Не прагніть збільшити гучність за рахунок повітря, що видихається. Краще взагалі не турбуватися про гучності: правильно оформлений звук навіть в нюансі піано буде чути на великій відстані.