Як правельно клеїти шпалери.

Практично в кожній квартирі стіни прикрашають шпалери . Це зручний спосіб швидко і недорого освіжити або повністю перетворити інтер'єр. Приклеїти шпалери може кожен, так як цей процес не дуже складний. Головне було б бажання, терпіння і акуратність.
Інструкція
1
Видаліть зі стін всі старі шпалери . Для цього зробіть спеціальний розчин, додавши в теплу мильну воду, трохи шпалерного клею. Розмішайте склад і нанесіть його на стіни. Почекайте деякий час, щоб шпалери змогли добре промокнути. За допомогою шпателя повністю видаліть покриття зі стін.
2
Вирівняйте і зашпаклюйте стіни. Якщо поверхня, на яку будуть клеїтися шпалери , забарвлена, то зачистите її шкіркою, щоб клей краще зчіплюється зі стіною. За допомогою шпаклівки або штукатурки закладіть всі нерівності і шорсткості стіни. Поверхня для обклеювання повинна бути сухою, чистою і абсолютно рівною. Зніміть все розетки і вимикачі.
3
Розкроїте шпалери . Виміряйте відстань від підлоги до стелі, додайте 6 см на припуск або нерівність стіни. Наріжте рулон на смуги відповідної довжини. Складіть їх стопкою один на одного. Якщо потрібно збіг малюнка на полотнах, то при різанні враховуйте цей фактор.
4
Розведіть клей відповідно до інструкції. Для кожного виду шпалер використовується свій спеціальний клей. Тому купуючи шпалери , уточніть у продавця, який клей підійде. Існує універсальний клей, підходящий до всіх типів покриттів (паперовим, вінілові, флізелінові).
5
Наклейте шпалери на стіни. Під час процедури обклеювання закрийте всі вікна, і не відкривайте їх до повного висихання поверхні, уникайте протягів і яскравого освітлення. Клеїти шпалери починайте від вікна. Якщо шпалери флізелінові, то клей намащуйте валиком безпосередньо на стіни, а не на полотнища шпалер. Для всіх інших типів шпалер, склад наноситься на нарізані смуги. Наносити треба від центру до країв. Дайте клею вбратися 3-5 хвилин. Коли все просочилося, починайте обклеювання. Візьміть за верхній край смугу і притулите її до стельової лінії. Починайте розгладжувати сухою губкою або ганчірочкою центровую лінію рухами «зверху-вниз». Потім розгладжуйте від центру до країв, щоб вийшов все повітря. Якщо не всі бульбашки повітря будуть видалені, то будуть утворюватися роздутості, які зіпсують зовнішній вигляд шпалер. Наступну смугу клейте встик до вже наклеєною. Коли шпалери висохнуть, обріжте залишені припуски гострим ножем.
Зверніть увагу
При обклеювання не забувайте контролювати напрям і збіг малюнка на аркушах шпалер.
Корисна порада
Зверніть особливу увагу на стики шпалер. Для кращого прилягання, підклейте під них паперові стрічки.