Як ловити оселедець.

Оселедець - риба морська, але на нерест вона заходить в річки, особливо великі її зграї наприкінці весни залучають рибалок у гирла Волги і Дону. Відповідно, річкова оселедець буває двох видів: чорноморська і каспійська. Хід оселедця до витоків річок збігається з рівнем паводкових вод і при його зниженні вона починає прибувати. Термін лову оселедця починається з березня, коли вона нереститься і може тривати до листопада.
Інструкція
1
Ловити оселедець на снасті, якими користувалися діди - подпуски (на Волзі), урізи (на Ахтубе) і різні гумки забезпечені декількома десятками блешень, вважається браконьєрством, тому зараз ловля оселедця дозволена тільки на спінінг, донні і поплавочние вудки. При лові використовуються волосінь 0,5, оселедцевий блешні і свинцеві грузила. Ловля на спінінг дозволяється тільки за ліцензією.
2
На спінінг ловити її краще з човна, заякоренних в 100 метрах від берега. При виборі спінінга не захоплюйтеся його ціною, для лову оселедця найбільш підходящим буде найдешевший, алюмінієвий. Він довговічний і має жорсткість необхідну для підсічки і виведення оселедця. Котушку використовуйте інерційну. Якщо ви ловите з берега, то вантаж з блешнею намагайтеся кинути якомога далі. У цьому випадку краще користуватися дворучним спінінгом з хорошою котушкою і більш тонкої волосінню.
3
Ті рибалки, які ловлять оселедець з човнів, мають перевагу перед тими, що стоять на березі. Залежно від умов лову, вони можуть додатково використовувати й іншу снасть - донні або поплавочние вудки. Крім того, використовуючи човен, можна вибрати найбільш продуктивне місце і збільшити кількість спійманої риби в кілька разів.
4
оселедцеве болісно являють собою невеликі легкі і довгасті блесенку, в які впаяні гачки №7-9. Для кріплення волосіні краще припаяти колечко. Для оселедцевої блешні можна використовувати і готові пелюстки від обертових блешень «Comet» або подібних їм. Болісно кріпляться за допомогою повідця нижче грузила. Довжина повідця повинна бути достатньою, не менш півметра. Через довгого повідця снасть може часто плутатися при занедбаності, тому використовуйте дротяний каркас.
5
Залежно від місця ходу, оселедець може йти безперервними косяками або окремими особинами. Вона любить погожі, ясні дні, супроводжувані тривалими південними вітрами.