Як вигодувати новонародженого кошеняти.

Новонародженим кошенятам, як і маленьким дітям, необхідно материнське молоко. Але, іноді, кішка-мати кидає своїх дітей або у неї немає молока. У такій ситуації доведеться вдатися до штучного вигодовування. Вигодувати новонародженого кошеняти з пляшечки - непроста справа, кількість годувань залежить від фізичного стану звірка.
Вам знадобиться
  • Пипетка, дитяча пляшечка і соска, термометр для рідини, вата, грілка або пластикова пляшка, вовняна тканина, дитяча молочна суміш або молоко, терпіння.
Інструкція
1
Замінником котячого молока для новонародженого кошеняти можуть служити суміші для немовлят, удосталь представлені на прилавках супермаркетів або, розбавлене водою, коров'яче молоко. Перші дні, коли норма їжі дуже мала і кошенята зовсім безпорадні, можна використовувати для годування звичайну піпетку, в подальшому замінивши її дитячої пляшечкою з соскою. Щоб уникнути інфекції кожен предмет необхідно акуратно вимити і прокип'ятити. Температура їжі повинна бути близька до температури тіла тварини - 38 градусам. Перевірте температуру, капнув собі на руку кілька крапель молока. Акуратно взявши кошеняти за шию, потрібно ввести соску в рот, намагаючись не налякати малюка. Злегка натискаючи на пляшечку, стежте, щоб рідина не виходила занадто сильно. Приблизні обсяги їжі, які слід давати кошеняті залежно від віку: До 7 днів - 3-6 г кожні дві години; 7-14 днів - 6-8 г кожні дві години вдень, кожні чотири години вночі; 14-21 день - 8 -10 г кожні дві години вдень, один раз вночі.
2
Між годуваннями кошеняти тримають в теплому місці, бажано з грілкою або пластиковою пляшкою з теплою водою, оберненої в вовняну тканину. Підходяща температура - 25-30 градусів. На шостому тижні її знижують до 20 градусів. Щоб видалити продукти травлення, необхідно робити кошеняті легкий масаж області анального отвору м'якою ганчіркою або ватою. Послід повинен бути жовтого кольору і м'яким. Якщо він твердий або дуже рідкий, значить, неправильно підібраний склад молока або його температура, і потрібно терміново подбати про заміну.
3
З трьох - чотиритижневого віку кошеняті можна вводити прікорм.Четире тижні. Молоко з овочами, овочеве пюре, рибні і м'ясні пюре, змішані з молоком. Наливати в неглибокий посуд 4 рази на день в будь дозе.Пять тижнів. Дрібно прокручене в м'ясорубці м'ясо, варена риба - 1 раз на три молочних обіду. Наливати в блюдечко, не надто много.Шесть - вісім тижнів. Збільшити дозу прокрученої їжі. Молоко і вода в будь-якій дозі, поступово замінювати молочну їжу твердой.Восемь тижнів і більше. Два або три обіду з твердою їжею в день і блюдце молока, яке можна замінювати свіжою водою, починаючи з шести місяців. Якщо все нормально, кошеня повинен набирати у вазі 10-15 грамів на день, приблизно по 100 грамів на тиждень. Але і менша прибавка в вазі не є небезпечною, за умови, що ваш вихованець бадьорий, грайливий і життєрадісний.
Зверніть увагу
Ніколи не намагайтеся вливати кошеняті молоко насильно! Велика небезпека захлинутися! При першому годуванні, щоб кошеня швидше схопив соску, можна злегка зволожити її молоком зовні.
Корисна порада
Для поліпшення кровопостачання і кращого травлення кошеня бажаний масаж тіла. Їм замінюється облизування кошенят матір'ю-кішкою.