Як зшити слінг-шарф.

В останні роки слінги завоювали велику популярність у матусь. Це дійсно практична річ, навіть якщо ви - не прихильник постійного застосування цього атрибута, з коляскою не скрізь зручно. Існує декілька видів слінгів. Один з найбільш популярних - слінг- шарф. Причому необов'язково купувати його. Зшити слінг- шарф самостійно не складе особливих труднощів.
Інструкція
1
Найголовніше в виготовленні слінгу - правильний вибір тканини. Краще, щоб тканина не тяглася в довжину, хоча може злегка тягнутися в ширину. Матеріал повинен бути досить щільним, але при цьому - м'яким. Інакше під вагою зростаючого малюка, слінг буде врізатися в плечі мами.Лучше всього тканини бавовняні - жаккард, бязь, фліс-полартек. Для першого пробного слінга можна поробовать саме бязь. По-перше - натуральна тканина, по-друге коштує дешево. На такому слінгу можна навчитися поводженню з цим атрибутом і зрозуміти, чи зручний такий слінг вам і вашому ребенку.Хлопчатобумажние тканини мають властивість сідати при першій пранні. Тому кроіте після прання тканини, або беріть трохи більше, ніж потрібно.
2
Зрозуміло, тканина повинна бути міцною, але не дуже товстою. Слінг- шарф повинен легко зав'язуватися на вузол. Багато молодих мам зав'язують такий слінг на один або два узла.Ідеальна для слінга тканина саржевого плетіння. Нитки матеріалу в цьому випадку легко переміщуються відносно один одного. Така тканина міцна і при цьому добре облягає тіло дитини і мами. Таким плетінням відрізняються, приміром, джинсові тканини, але якщо ви зупинилися на них, вибирайте помягче.Обратіте увагу на стиль і колір тканини. Вона повинна гармоніювати з вашим гардеробом. Тільки не купуйте "дитячі" тканини з ведмедиками і зайчиками. На вулиці вони виглядати не будуть.
3
Якщо ваш розмір одягу - до 50го, то вам знадобиться відріз тканини шириною 70 сантиметрів і завдовжки 5 метрів. Якщо ви крупніше, то беріть 5,5 метрів. Можете ще використовувати формулу: додати до розміру одягу нуль. Отримайте потрібну довжину слінга- шарф а в сантіметрах.Форми слінга- шарф а бувають різні - прямокутник, паралелограм, прямокутник із закругленими краями, "веретено" - прямокутник, суджений до кінців . Особливих відмінностей у використанні нет.Края тканини необхідно обробити. Можна підігнути краю і прострочити на машинці. Це міцно і надійно. Можна обмітати краю оверлоком. Але в цьому випадку нитка може зачепитися за ваш одяг, пряжку взуття малюка, і т.д. і порватися.
4
Переважно шити слінг з цельнокроенного шматка тканини. В іншому випадку шви будуть тиснути на плечі мамі і на спинку крихти. Якщо все ж шиєте з декількох деталей, - прошивати стики подвійним рядком. Шви повинні бути дуже міцними. Перевіряйте їх стан час від часу. Адже від цілісності слінга залежить безпека вашого малиша.Можно пришити кишеню по центру, але він функціональний тільки в варіанті хрест під кишенею. При інших способах зав'язування він буде тільки заважати.
Слінги бувають різних видів, і всі вони за наявності деяких навичок у шитті можуть бути виготовлені самостійно. Самим універсальним у застосуванні і в той же час найпростішим в пошитті є слінг-шарф.
Інструкція
1
Слінг-шарф являє собою довгу смугу матерії шириною в 70 см. Довжина його різниться залежно від розміру одягу батька, який цей слінг носитиме. При цьому завжди краще взяти тканини з запасом, так як вільні кінці слінга не заважатимуть ні при ходьбі, ні під час намотування - їх можна заправити всередину або зав'язати бантом. Стандартна довжина слінга-шарфа 5 м, вона підійде для всіх, хто носить одяг до 50 розміру включно. Для точного визначення довжини слінгу є спеціальна формула: до російського розміру одягу приписується 0, число, що вийшло і є потрібна довжина тканини для слінга. Для 46-го розміру вистачить 460 см тканини, на 54-й розмір знадобиться 540 см.
2
Шити слінги рекомендується з натуральної тканини, а вона має звичай сідати після прання. Тому правильніше буде ширину взяти 75-80 см, і довжину теж на 5-10 см більше необхідного. Перш ніж приступати до розкрою та шиття, має сенс випрати куплену тканину. Як і для решти слінгів, тканина найкраще вибирати не тягнуче. У довжину тканина не повинна тягнутися взагалі, але може злегка витягатися в ширину. При цьому обов'язковою властивістю тканини є її пластичність, що ще більше скорочує список підходящих. Оптимальний варіант - тканини саржевого переплетення та жакардові тканини. У цих тканинах, незважаючи на їх велику міцність, нитки відносно вільно переміщаються в процесі використання тканини. Це переміщення потрібно для гарного облягання, щоб тканина не врізалася носить в плечі і повторювала контури тіл і дитини, і несучого його людини.
3
Якщо тканина саржевого або жаккардового переплетення знайти не вдається, підійде і звичайне, полотняне переплетення ниток або навіть трикотаж. Але при цьому нитки не повинні розташовуватися на тканини занадто щільно, тканина повинна бути рихлою і м'якою. Звичайна бязь для слінга підійде погано, так як буде врізатися в плечі і натирати - це дуже щільна тканина. Слизькі тканини, капрон, сатин, атлас використовувати не можна ні в якому разі. Зав'язати слінг з такої тканини буде складно, а розв'язати його потім - ще складніше. Можна використовувати напівшерстяні тканини і фліс для носіння взимку і в міжсезонні. Тканина повинна підходити до гардеробу і загальному стилю носить його дорослого, тому дитячі тканини веселих кольорів брати можна тільки для носіння вдома, на вулиці вони виглядатимуть дивно і безглуздо.
4
Якщо тканина для шарфа - цельнокроений шматок, то для носіння слінгу просто обробляються краю по периметру, і слінг-шарф готовий до носіння. Обробити краї можна, підгинаючи тканину один або два рази, нашів на край тасьму, а також за допомогою оверлока. Його кінці можна зробити прямими або закругленими. Якщо ж шарф-слінг шиється з декількох шматків тканини, кожен шов потрібно ретельно обробити подвійним рядком. Міцність швів потрібно періодично перевіряти при носінні, стежачи за тим, чи не чи почали вони розходитися, тому що від цього залежить безпека дитини.