Як визначитися куди поступати.

« Куди надходити?» - Цим питанням задаються мільйони школярів, серед яких не тільки учні старших класів, а й учні 7,8, 9-х класів, яких також хвилює їхнє майбутнє. Відповідь на це питання є, але для кожного він свій.
Інструкція
1
Хочу, можу, треба. Для початку дайте відповідь на питання: чого ви хочете? Яка вона - професія вашої мрії? Відкиньте всі сумніви з ряду "це не реально" і "у мене не вийде". Мрійте! Тепер повертаємося зі світу в мрії в реальне життя. Проаналізуйте, що ви вмієте, якими якостями володієте, які шкільні предмети вас більше цікавлять і простіше даються, з яких предметів ви будете здавати ЄДІ, на які оцінки ви можете розраховувати. Оцініть ринок праці в вашому регіоні: які фахівці затребувані, в якій області зустрічається надлишок кадрів? Тепер ваша задача об'єднати всі воєдино і знайти професію, яка відповідатиме вашим бажанням, вашим можливостям і виявиться затребуваною на ринку.
2
Куди піти вчитися? Вибір ВНЗ - дуже важливий крок. По можливості, вибирайте провідні ВНЗ міста, які спеціалізуються на випуски фахівців обраного вами профілю. Обов'язково сходіть на день відкритих дверей, поспілкуйтеся зі студентами, вивчіть інформацію про надходження, дізнайтеся прохідний бал, минулорічний конкурс.Сегодня в Росії чимало сумнівних ВНЗ, куди вступити легко, а вчитися ще простіше. Переважно це комерційні установи. Але враховуйте, що серед роботодавців дипломи подібних ВУЗів котируються низько.
3
Підготуйте запасний аеродром. Сьогодні кожен абітурієнт може подати документи одразу в кілька ВНЗ і на кілька спеціальностей. Якщо ви не впевнені у своїх силах, продумайте, щоб серед обраних вами навчальних закладів було те, куди конкурс зовсім невисокий і куди ви зможете поступити майже напевно.
Корисна порада
Якщо ви ще не визначилися куди вступати і на кого, обов'язково пройдіть кілька тестів на профорієнтацію. Сліпо слідувати рекомендаціям тестів, звичайно, не треба, але прислухатися до їхніх рекомендацій варто. Цілком можливо, що таке дослідження відкриє для вас нові професії, на які раніше ви не звертали увагу.
Мільйони школярів випускних класів задаються питанням: «Куди піти вчитися далі?». Після закінчення школи відкриваються дороги, які ведуть в основному до вищих навчальних закладів. Від того, який вуз вибереш, багато в чому залежить майбутнє. Як визначитися з вузом?
Інструкція
1
Відповідайте собі на питання: «Ким хочете стати, який спеціальністю оволодіти?». Оцініть ринок праці свого регіону, щоб визначити востребование або надлишок кадрів. Проаналізуйте свої вміння, в якій області ви зможете ефективно їх застосувати, виберіть професію, що відповідає вашим бажанням.
2
Визначте тип вузу, в якому ви бажаєте навчатися. У державному вузі досить великий конкурс місць, особливо на бюджетні місця, але дипломи такого вузу сприймаються роботодавцями набагато серйозніше. В комерційний вуз поступити, безсумнівно, легше (менше конкурс, нижче прохідний бал). Але зверніть увагу на акредитацію та ліцензію, виданих не менше, ніж на 5 років. Інформацію про це та багато іншого ви можете дізнаватися на офіційних сайтах, які в даний час має кожен вуз, і їх легко можна знайти в інтернеті.
3
Виберіть провідний вуз свого міста чи країни. Оцініть свої шанси при вступі: дізнайтеся прохідний бал, конкурс місць на обрану вами спеціальність, умови навчання, можливість працевлаштування на час практики і після закінчення вузу. Зверніть увагу на доступність і відкритість інформації в бібліотеці вузу. Ці відомості ви можете дізнатися в приймальній комісії навчального закладу. Розпитайте знайомих вам студентів або випускників цього закладу про якість навчання, про студентське життя після занять, відносинах в колективі між студентами і викладачами та ін.
4
Остаточно вирішіть для себе, де будете навчатися: в рідному, великому або столичному місті. Переваги, звичайно ж, має навчання в рідному місті, тому що навчання в великому столичному вузі може бути не всім по кишені. Та до того ж можуть бути проблеми з житлом. Відразу дізнайтеся про наявність гуртожитку при вузі і наданні місця в ньому в разі потреби.
5
Знайдіть собі альтернативний варіант навчального закладу на випадок, якщо не вдасться вступити до обраного вузу. Подавайте документи для вступу відразу в кілька навчальних закладів.