Як знайти нормальну роботу.

Людина за своєю природою азартний. Хоча б раз у житті він купує лотерейний квиток в очікуванні великого виграшу. Комусь щастить, комусь не дуже ... Пошук роботи - це теж один з видів лотереї, які підкидає нам життя. Але вплинути на результат процесу або, принаймні, підкоригувати життєвий сценарій і знайти нормальну роботу , з хорошим окладом, керівництвом, колективом - в нашій владі.
Інструкція
1
Чітко визначитеся, що ви вкладаєте в поняття «нормальна робота». Складіть список того, що ви поставите на перше місце, а чим зможете пожертвувати. Для когось це рівень заробітної плати та бонуси (припустимо, ви взяли кредит, і чим швидше ви з ним розрахуєтеся, тим целее будуть ваші нерви, а значить всі інші фактори у вигляді пліток і «підсиджування» у відділі відійдуть для вас на другий план). Для кого-то на першому місці стоять відносини всередині колективу (наприклад, ви пропрацювали багато років на одному місці, стали практично однією сім'єю і не готові розлучитися з цим комфортом навіть на догоду підвищення на посаді або в окладі). Для третіх ключовим моментом у виборі місця роботи стане особистість начальника (бувають такі харизматичні особистості, працювати з якими одне задоволення).
2
Окресліть спектр посад, на які ви хочете і можете претендувати. Чіткість визначень допоможе вам сформувати цілісний образ і відсіє нецікавих вам роботодавців.
3
Дослідіть спеціалізовані інформаційні ресурси: інтернет-портали, газети, журнали. Накидайте список цікавих для вас компаній. Фільтруйте інформацію. Відсівайте оголошення з обіцянками нереально великих зарплат (секретар без знання мови на 80 000 руб. На місяць), що пропонують навчання за гроші. Звертайте увагу на контактні дані, інформацію про сайті компанії-роботодавця. Розсилайте резюме прицільно. Якщо мова йде про вузькоспрямованих спеціальностях, то має сенс розіслати свою характеристику навіть без розміщення вакансій. Ваші дані потраплять в інформаційну базу, і ви будете перебувати в активі.
4
Займіть активну позицію. Не пускайте процес на самоплив. Якщо вакансія вас зацікавила, надсилайте резюме. Через день, якщо не послідувало запрошення на співбесіду, не полінуйтеся уточнити по телефону, чи дійшли ваші дані і розглянули їх. Нагадати про себе не завадить (тільки не варто обривати телефон, допитуючись по кілька разів на дню, що і як).
5
Оцінюйте компанію, офіс, представника, який проводить співбесіду. Довіряйте своїй інтуїції. Стиль проведення співбесіди визначається стилем роботи компанії. Не виключений варіант проведення стресового інтерв'ю. Але навіть при такому розкладі, гідний роботодавець завжди говорить про те, що це було перевіркою на стресостійкість, і приносить свої вибачення. А от рішення про те, чи працювати вам в таких умовах, приймати вже вам.
6
Запитуйте і уточнюйте цікавлять вас моменти (як вас оформлять, як будуть виплачувати зарплату, які перспективи запропонують). Подивіться відгуки про компанію в інтернеті. І найголовніше, налаштуйтеся на те, що ви знайдете роботу .
Зверніть увагу
Як знайти хорошу роботу? Цими питаннями задаються не тільки випускники ВНЗ. Адже ми живемо не в Японії, де вважається нормальною ситуація, коли людина працює в одному і тому ж місці все життя. Коли наші випускники залишають стіни альма-матер, вони часто розчаровуються в отриманій спеціальності і йдуть працювати в інші сфери.
Корисна порада
Сьогодні поширена думка про те, що без зв'язків у правлячих колах нормальну роботу знайти неможливо. Сміливо обдзвонювати компанії, в яких ви мрієте працювати на предмет наявності у них вакансій. Ніколи не знаєш, де може повезти, тому не дивуйтеся робити пару дзвінків на місяць у відділ кадрів. Вивчіть пропозиції здобувачам на ринку вашого та прилеглих регіонів.