Як визначити екологічний клас автомобіля.

Екологічний клас характеризує автомобілі за рівнем викидів відпрацьованих газів, що містять шкідливі речовини (оксид вуглецю CO, вуглеводні Cm Hn, оксиди азоту NOx та дисперсні частинки). Як правило, він визначається на митниці (для імпортованої техніки) і вказується в ПТС. На підставі звірки марки машини з базою даних Мінпроменерго, що містить інформацію про всіх вироблених в світі автомобілях, співробітник митниці присвоює екологічний клас . Відповідно до російського законодавства, ввезені автомобілі нижче 3 клас а експлуатувати не можна.
Інструкція
1
Стандарти ЕвроЕвро 1 обмежував вміст шкідливих речовин у вихлопі бензинових двигунів. У Європі діяв у першій половині 90-Хевра 2 в порівнянні з попереднім клас ом став жорсткішим в 3 рази. У Росії введено восени 2005 года.Евро 3 ще на 30-40% посилив нормативи викидів шкідливих речовин. Діє на території РФ з січня 2008р і забороняє ввезення та виробництво автомобілів, що не відповідають цьому клас у.Евро 4 введений в Росії з 2010 року. У Європі діє з 2005.Евро 5 планують ввести в 2014 році на всій території нашої країни.
2
Щоб дізнатися екологічний клас автомобіля потрібно знати його VIN номер. Знаючи цей номер, можна визначити клас , згідно базі даних виданих екологічних сертифікатів. База розміщена на сайті Федерального агентства з технічного регулювання і метрології (див. Посилання). VIN номера автомобіля повинен співпасти з базою не менше ніж на 9 перших знаків. Також повинен повністю збігтися номер двигуна. Якщо в базі даних автомобіль числиться в 4 або 5 клас е, то для підтвердження цього факту (при отриманні ПТС) достатньо пред'явити роздруківку з сайту. У разі якщо на рівні перших 9 знаків знаходяться різні екологічні клас и, слід ввести більшу кількість знаків. Якщо результат пошуку так і залишився неоднозначним, доведеться пройти сертифікацію автомобіля
3
Як читати сертифікат соответствіяНомер сертифіката. У номері сертифіката буквене позначення до першої точки означає країну, що видала сертифікат. Буквено-цифрове позначення після першої точки - скорочене позначення органу сертифікації. Наступна буква - код об'єкта сертифікації. Далі - внутрішній порядковий номер сертіфіката.Дата видачі сертифіката: починаючи з цієї дати автомобіль можна імпортувати на територію Росії в будь-який день і тільки один раз.Далее слід повна інформація про орган сертифікації, про повну назву продукції (автомобіля), його VIN номері, типі і об'ємі двигуна і його екологічному клас е. Повідомляється, вимогам яких документів відповідає автомобіль. Також міститься повна інформація про заявника, про фірму-виробнику, про проведені випробування і вимірах і про поданих документах.
Корисна порада
Також екологічний клас можна дізнатися In-Drive і VINformer (см.ссилкі). Там же можна дізнатися основні характеристики автомобіля та ознайомитися з вкладеними документами