Як відучити дитину плакати. дитина плаче в дитячому саду Як відучити.

У грудної дитини плач - єдиний спосіб привернути до себе увагу. Тому якщо малюк голодний або йому потрібно поміняти пелюшку він починає плакати, щоб привернути увагу дорослих до своєї проблеми. На цьому етапі дорослішання плач є природним засобом спілкування з оточуючим світом. А що робити, коли дитина підростає? Як відучити його плакати?
Вам знадобиться
  • консультація дитячого психолога
Інструкція
1
Чи не культивуйте в дитині бажання привертати увагу за допомогою плачу. Коли дитина вже здатна пояснити на словах, що йому потрібно - спілкуйтеся з ним на цьому, вже новому для нього мовою. Багато мам ігнорують словесні прохання дитини , тоді він, природно, починає ридати на весь голос, так сказати, пробує вже перевірені способи достукатися до мами. І тільки тоді мама звертає на нього увагу, таким чином, у свідомості дитини закріплюється переконання, що плач - відмінний спосіб отримати те, чого він хоче. Тому обов'язково слухайте дитини , коли він про щось просить. Навіть якщо ви не можете виконати його прохання - спокійно пояснюйте малюку на словах, чому ви зараз не можете ще погуляти, а підете додому. Або чому ви не купите йому цю іграшку прямо зараз, а зробите це завтра. Іншими словами, не провокуйте плач дитини самі.
2
Твердо говорите ридаючому малюкові, який прийшов до вас з проханням, що ви допоможете йому тільки тоді, коли він перестане плакати. Зазвичай діти, яким би характером або темпераментом вони не володіли, прислухаються і перестають плакати. А постійна практика такого спілкування відучує їх плакати вообще.Ребенок починає дивитися на плач, як на непотрібний етап спілкування з батьками. Він розуміє - мене слухають, коли я одразу починаю говорити. І проблеми, пов'язані з нескінченними істериками відпадають самі собою. З'являється новий «дорослий» спосіб спілкування - розмова.
3
Пестьте свого малюка, будьте уважні до нього. Для багатьох дітей істерики зі сльозами - всього лише спосіб отримати батьківське схвалення. Тому давайте малюкові свою увагу даром. Тоді йому не доведеться влаштовувати потоп із сліз, щоб отримати найпростіше і природне, що він повинен отримувати - вашу любовь.Не втрачайте можливості проводити з ним вільний час. Відміняйте «дорослі» справи заради нього. Тільки так він зрозуміє, що ви маєте потребу в ньому також, як і він в вас.
4
Запитайте свого дитини , чому тато ніколи не плаче? Нехай малюк поміркує над цим. Батько є авторитетом в родині, особливо для хлопчиків. Нехай батько поговорить з сином про те, чому не варто афішувати свої емоції, розбудовуючи маму і расстраіваясь самому.
Зверніть увагу
Не говоріть з дитиною грубо. Не намагайтеся зупинити сльози криком або тим більше фізичним покаранням. Очевидно, що з цього нічого доброго не вийде. Ні в якому разі не влаштовуйте дитині байкот і не ігноруйте його. Так ви тільки збільшите зону відчуження між вами і вашим малюком.
Корисна порада
Звертайте увагу своєї дитини на плачучих на вулиці малюків. Запитайте його, чи подобається йому, що малюк ридає у все на очах? Кому таке може сподобається. Дитина зрозуміє, що плакати - не найкраща звичка.