Як лікувати ускладнення грипу.

Грип - важке вірусне захворювання, яке може уразити буквально кожного. Він небезпечний не тільки сам по собі, а й тим, що може дати (і вельми часто дає) найрізноманітніші ускладнення , які можуть призвести не тільки до різкого погіршення здоров'я людини, але і до його смерті. Причому ураженим може виявитися практично будь-який орган - головний мозок, легені, серце і т.д. Саме тому і сама людина, хворий на грип, і його близькі повинні пам'ятати про підступність цієї хвороби і вжити всіх заходів для боротьби з викликаними нею ускладнення ми, якщо вони все ж відбулися. Що ж це мають бути за заходи?
Інструкція
1
Насамперед, дуже важливо встановити, які саме ускладнення дав грип. При необхідності, треба зробити аналізи крові і сечі, рентгенографію. Ні в якому разі не можна відмовлятися від тієї чи іншої діагностичної процедури. Пам'ятайте: йдеться про ваше здоров'я, а, можливо, і про самого життя.
2
Найбільш небезпечні неврологічні ускладнення , наприклад, арахноїдит. Симптоми: головний біль, головним чином в районі лоба і перенісся, миготіння «мушок» перед очима, нудота, запаморочення. Небезпека цього захворювання в тому, що при його розвитку порушується циркуляція спинномозкової рідини. Також може виникнути ускладнення у вигляді синдрому Гієна-Барре (головна ознака - безперервний біль у м'язах). Оскільки поставити правильний діагноз і вести повноцінне лікування в таких випадках можна тільки в умовах стаціонару, у жодному разі не відмовляйтеся від госпіталізації.
3
Лікування полягає у внутрішньовенному введенні ліків, що зменшують інтоксикацію організму, терапії, спрямованої на видалення з організму надлишку рідини, фізіотерапевтичних процедур. Також необхідно дотримуватися дієти, відмовившись від жирної, солоної і смаженої їжі.
4
Дуже поширеними ускладнення ми після грипу є пневмонії, а також захворювання верхніх дихальних шляхів - наприклад, бронхіти, синусити. Лікування здійснюється за призначенням лікаря, може проводитися в домашніх умовах шляхом прийому антибіотиків, а також препаратів, що розріджують мокротиння і розширюють бронхи. Корисно рясне тепле пиття.
5
На період лікування ускладнень, викликаних грипом, категорично протипоказані фізичні навантаження. Обов'язково дотримуйтесь постільний режим і пийте більше рідини, наприклад, морс з брусниці.
6
Існують і народні способи, але пам'ятайте, що ускладнення потрібно лікувати за рекомендацією лікаря. Для профілактики простудних захворювань пийте відвари з шипшини, малини і м'яти.
Зверніть увагу
Лікування ускладнень грипу самостійно загрожує плачевним результатом. Тому при перших симптомах захворювання звертайтеся за медичною допомогою.