Як поліпшити увагу дитині.

У психології виділяють кілька видів уваги. Зовнішнє - увагу , яке реагує на навколишній світ. Внутрішнє увагу звернено на власний думки та емоції. Увага буває контрольованим (довільним) і мимовільним - виникають спонтанно, як реакція на яскраве зовнішнє подія.
Вам знадобиться
  • знання розвиваючих ігор,
  • консультація дитячого психолога,
  • іграшки, розвиваючі увагу,
Інструкція
1
Збільшуйте обсяг уваги за допомогою нехитрої гри. Розкладіть на столі кілька предметів, нехай малюк деякий час подивиться на них, візьме в руки, розповість, для чого він використовується (навіщо потрібні годинник, ручка, ґудзик). Якщо дитина не знає деяких предметів, роз'ясніть йому їх призначення. Дайте йому для цього не більше п'яти хвилин. Накрийте предмети щільною тканиною і попросіть малюка перерахувати предмети, які він запам'ятав. Підніміть тканину і разом з ним перевірте, що він упустив, а що назвав. Повторіть гру, поки дитина не назве всі предмети. Для початку візьміть 10 речей. Потім ускладнюйте гру, збільшуючи кількість предметів.
2
Розвивайте концентрацію уваги малюка. Для цього більше займайтеся з ним діяльність, що вимагає зосередження. Наприклад, ліпіть з пластиліну забавних персонажів, малюйте, збирайте мозаїку, але при цьому, наприклад, включіть в кімнаті музику. Ускладніть завдання: увімкніть радіо. Нехай малюк одночасно з грою в машинки слухає казку або цікаву дитячу радіопередачу. Робіть звук голосніше, повертайте дитини до основної діяльності, якщо він починає відволікатися.
3
Вчіть малюка перемикати увагу з одного виду діяльності на інший. Таким чином ви зможете уникнути неуважності уваги. Для цього пропонуйте від однієї гри переходити до іншої. Або від гри - до домашніх справ (дайте малюкові невелике завдання по господарству - протерти посуд, полити квітку, забратися в своїй кімнаті).
4
Грайте з малюком в ігри, що розвивають увагу . Наприклад, використовуйте цікавий тренінг для молодших школярів. Дайте дитині який-небудь текст (сторінку з журналу, газети або книги). Нехай він знайде всі букви «о» в цьому тексті і обведе їх зеленим олівцем. Потім - все «л» і обведе їх червоним олівцем. За допомогою таких ігор дитина навчиться концентрувати увагу і зосереджуватися на одному виді діяльності.
Зверніть увагу
Не сваріть дитину за неуважність. Навпаки, допомагайте малюкові розвинути увагу. Для цього самі приймайте активну участь в іграх, які пропонуєте ему.Формуліруйте завдання на увагу максимально конкретно. Дитина повинна розуміти, що від нього хочуть.
Корисна порада
Учіть дитину зосереджувати увагу через слух. Наприклад, починайте перераховувати імена дівчаток, а коли назвете ім'я хлопчика - дитина повинна відреагувати, грюкнувши в долоні.
Уважному малюкові з хорошою пам'яттю буде нескладно вчитися в школі. Але не всі дітки мають цими корисними якостями, тому увагу і пам'ять необхідно розвивати з самого раннього віку.
Інструкція
1
Гарна пам'ять - це найважливіша складова інтелекту. Пам'ять дитини буває довільна і мимовільна. Щось цікаве і яскраве малюк запам'ятає без праці - це мимовільна пам'ять. Для того щоб запрацювала довільна пам'ять, потрібно докласти зусиль. Тому всі заняття проводите в легкій ігровій формі.
2
Візьміть нову іграшку і покажіть її дитині, нехай він протягом хвилини уважно її розгляне. Потім іграшку приберіть, а малюка попросіть докладно її описати: колір, форму, деталі. Можна попросити описати зовнішність і одяг знайомої людини: друга або родича.
3
Розкладіть на столі кілька предметів, нехай дитина їх запам'ятає. Потім попросіть малюка відвернутися і непомітно приберіть одну річ. Дитина повинна зрозуміти, якого предмета не вистачає на столі. Ця нескладна гра тренує увагу крихти.
4
Важливо всебічно розвивати дитини . Ходіть з ним в цирк, в театр на дитячі спектаклі, нехай він спілкується з іншими дітьми. Під час прогулянки показуйте і промовляйте малюкові назви зустрічаються на вашому шляху дерев, рослин, тварин і птахів. Сучасні діти добре запам'ятовують марки і кольору машин, яскраві вітрини і незвичайні назви вулиць і магазинів. Після походу в гості чи звичайної прогулянки запитайте у дитини : «Пам'ятаєш, якого кольору у Віті був велосипед?» Або «Як звуть ту дівчинку, з якою ти сьогодні грав в пісочниці?». Поступово дитина освоїть цю гру, і з задоволенням буде згадувати все що відбулися за день з ним події.
5
Читайте разом з дитиною казки та оповідання, вчіть вірші та пісні. Це відмінний спосіб тренування пам'яті та розширення кругозору. Крім того, у читають дітей більш великий словниковий запас. Розвинути увагу і зосередженість допоможуть пазли і різні конструктори. Завдяки таким заняттям в ігровій формі ви зміцните дитячу пам'ять, і ваш малюк стане більш уважним і кмітливим.