Як залучити користувачів на сайт.

Перше що потрібно пам'ятати це те, що легше залучити нового відвідувача на сайт, ніж утримати на ньому старого. Тому залучити користувачів на сайт не саме головне, важливо утримати вже наявного. Це потрібно хоча б з тієї причини, що залучати нових користувачів дорожче.

Отже, з чого почати. Найважливіше, що потрібно зробити для залучення відвідувачів, це постійно оновлювати текстовий і графічний контент сайту. Ніхто не прийде на ваш сайт тільки тому що ви витратили на нього велику кількість грошей, про це потрібно пам'ятати, тим більше що якщо сайт вельми посредственен. Використовуючи велику кількість графічної інформації, ви створюєте ідеальні умови для зацікавленості потенційних посетітелей.Задумайтесь над зручністю сайту, увійдіть в нього як користувач і спробуйте знайти потрібну інформацію, отримати доступ до якихось даними. Вважаєте що все дуже просто? Значить ваш сайт буде мати успіх у відвідувачів. Зараз ніхто не читає довгих пересічних статей, ніхто не чекає багато секунд, щоб завантажити той чи інший файл. Вашим правилом повинна бути чіткість і лаконічність. Не скупіться на якісне програмування, за допомогою нього ви створите фундамент для успішного бізнеса.Для додаткового залучення людей можна скористатися адресною, новинний розсилкою. Розсилаючи цікаву інформацію на пошту, до вас напевно «зайдуть на вогник». Ефективним методом залучення користувачів є пряма реклама в пошукових системах, наприклад, Яндекс.Директ або Бігун в Рамблер.Еще один запорука успіху, це персоналізація. Дозвольте користувачеві створити на сайті свій світ або блог. Звичайно, більшість людей не люблять реєстрації, але давайте подивимося на це з іншого боку. Запропонуйте зареєстрованим відвідувачам щось цікаве, ексклюзивний контент, хорошу швидкість скачування та інше. Таким чином, вам вдасться не тільки залучити користувачів на сайт, але і забезпечити з ними ідеальну зворотний зв'язок, що допоможе утримати їх.

При відстеженні відвідуваності інтернет-сайтів завжди застосовується поняття «унікальний відвідувач». Це особлива одиниця, яку використовують фахівці, які бажають оцінити популярність свого ресурсу.
Унікальний відвідувач (його також називають відвідувачем з унікальний IP-адресою) - це людина, що зайшов на сайт за певний проміжок часу. Якщо в тому ж самому проміжку він відвідає ресурс ще раз, то унікальним вважатися не будет.Однако у цього поняття є важливі особливості. Унікальним відвідувачем називають того користувача, який відвідав сайт з конкретного комп'ютера, що має свій IP-адресу. Якщо ви сядете за інший комп'ютер і зайдете на той же ресурс, то ваш візит знову вважатиметься унікальним.Помімо цього, відвідувачем може бути не тільки людина. Пошукові роботи, спам-боти, програми, що імітують реального користувача, - їх відвідин також визнаються унікальними. Говорячи про імітуванні, фахівці мають на увазі ті дані, які беруться до уваги лічильниками, встановленими на сайті: IP-адресу, джерело трафіку, браузер і т.д.Счетчікі (Яндекс.Метрика, Google Analytics) визначають число унікальних відвідувачів, а також їх поведінка: кількість переглянутих сторінок, послідовність цього перегляду, час перебування на сайті і інші показники.

Навіщо сайту унікальні відвідувачі?

Кількість сайтів в інтернеті величезне, проте їх можна поділити за призначенням. Одні ресурси робляться для людей і надають їм корисну інформацію, а інші покликані приносити заробіток своїм господарям. Але в кожному разі унікальний відвідувач принесе власнику сайта величезну користь: рекламодавці, які вибирають майданчики для розкрутки своїх послуг, звертають увагу саме на посещаемость.В сфері інтернет-реклами особливо цінується саме число унікальних відвідувачів сайту, на якому таку рекламу планується розміщувати. Логіка проста: чим більше реальних відвідувачів у ресурсу, тим вище ймовірність, що їх зацікавить рекламне оголошення.

Як залучити унікальних відвідувачів?

Це завдання може вирішуватися чесними або «сірими» методами. У першому випадку ведеться просування сайту в пошукових та соціальних мережах, організується його контекстна реклама. Загалом, може застосовуватися будь-який чесний метод привернути увагу користувачів. «Сірий» спосіб полягає в штучної накрутке кількості унікальних відвідувачів. Збільшити показник можна програмним методом або за допомогою систем активної реклами. Відвідуваність сайту номінально підвищиться, проте справжній інтерес до нього не підніметься. Тому фахівці рекомендують утримуватися від подібних методів роботи.