Як відформатувати логічний диск.

Форматування жорсткого диска є процес надання йому певної структури зберігання інформації або файлової системи. При цьому вся інформація з жорсткого диска стирається.
Інструкція
1
Зайдіть в «Мій комп'ютер» і натисніть правою кнопкою миші на логічному диску, який збираєтеся форматувати. У який з'явився контекстом меню виберіть пункт "Форматувати ...». Відкриється вікно налаштувань із заголовком «Формат (мітка і буква диска )».
2
У вікні налаштувань «Формат ...» ви можете вибрати файлову систему, в якій у вас буде зберігатися інформація на даному логічному диску. Виберіть файлову систему NTFS, якщо у вас є необхідність працювати з великими файлами (4 Гб і вище), але при цьому врахуйте, що даний файловий система буде розпізнаватися тільки операційними системами на базі ядра NT. Якщо ж такої необхідності у вас немає, то ви цілком можете використовувати файлову систему FAT або FAT32.
3
Вкажіть назву логічного диска в поле «Мітка тому», виберіть нижче необхідні способи форматування: «Бистре», «Використовувати стиснення», після чого натисніть на кнопку «Почати».
4
Якщо з яких-небудь причин форматування логічного диска виробити не вдається, то встановіть на комп'ютер утиліту з управління жорсткими диска ми. Однією з найпопулярніших утиліт в цьому роді є Acronis Disk Director.
5
Запустіть програму і виберіть у ній ручний режим роботи. У списку локальних дисків, який займає велику частину вікна програми, виділіть мишею той логічний диск, який збираєтеся форматувати.
6
Натисніть на диску правою кнопкою миші і в контекстному меню виберіть команду "Форматувати".
7
Вгорі вікна програми розташована панель інструментів, на ній активізується піктограма, що зображає гоночний прапорець з чорно-білої картатій забарвленням. Клікніть на нього лівою кнопкою миші, щоб виконати всі заплановані завдання. У нашому випадку це тільки форматування. Перезавантаження комп'ютера не буде потрібно - програма виконає всі швидко.
Під час форматування розділу жорсткого диска програма розмічає носій інформації. Залежно від виду форматування може перевірятися поверхню диска , формуються логічні структури доступу до даних.
Інструкція
1
Використовуються різні способи форматування розділів залежно від того, яка операційна система буде встановлена на диск. Якщо ви збираєтеся працювати під управлінням Windows, системний розділ можна відформатувати в процесі установки.
2
Програма установки запропонує вибрати, в якій системі форматувати диск: FAT32 або NTFS. NTFS - більш сучасна система, з великими можливостями управління та контролю, доцільно зупинити вибір на ній. Виберіть за допомогою клавіш управління «Вверх» і «Вниз» потрібний пункт.
3
Логічний диск, на якому зберігатиметься інформація, можна відформатувати командами Windows. В «Панелі управління» клацніть двічі мишкою по іконці «Адміністрування» і розкрийте вузол «Керування комп'ютером». У вікні консолі управління клацніть двічі по оснащенні "Керування диска мі».
4
При форматуванні знищуються всі дані, що зберігаються на диску, тому перед початком процесу збережіть важливу інформацію на інший носій. Відзначте диск, який збираєтеся форматувати, і в меню «Дія» в розділі «Усі завдання» виберіть опцію «Форматувати».
5
У віконці «Файлова система» у списку відзначте NTFS або FAT. В наступному кроці вам потрібно вибрати розмір кластера. Кластер - це простір на диску, яке система виділяє для зберігання одного файлу. Ви можете вибрати розмір кластера зі списку або залишити цей параметр за замовчуванням. Система його визначить, виходячи з розмірів томи.
6
Якщо ви відзначите прапорцем пункт «Швидке форматування», програма не перевірятиме стан поверхні, а просто перепише в початок диска файлову таблицю.
7
Треба мати на увазі, що на розділ, відформатований засобами Windows, не вдасться поставити іншу операційну систему. Можна використовувати програму Acronis Disk Director, якщо ви хочете працювати під управлінням, наприклад, линукс-подібних систем.
8
Запустіть програму і в меню «Вид» виберіть режим роботи «Ручний». Відзначте курсором диск, який збираєтеся форматувати, і в випадаючому меню відзначте пункт «Форматувати». У новому вікні вкажіть тип файлової системи, розмір кластера і натисніть ОК.