Як зробити сукню. Як зробити виточки на сукню.

Топ - незамінний предмет одягу. Воно завжди здатне змінити жінку до невпізнання, надавати їй неймовірну жіночність і елегантність. Якщо не вдається купити плаття своєї мрії, можна його зшити.
Вам знадобиться
  • Ткань
  • Бумага-миллиметровка
  • Карандаш
  • Ножницы
  • Швейная машинка
Інструкція
1
Зніміть з себе мірки і запишіть в таблицю. В вимірах повинні бути враховані наступні параметри: обхват грудей, обхват талії, обхват стегон, довжина переду до талії, довжина спинки до талії, довжина плеча, ширина спини, ширина грудей, висота грудей, грудне відстань, глибина горловини, глибина пройми, лінія стегон від талії, довжина спідниці.
2
Побудуйте базове лекало ліфа. Для цього проведіть вертикальні лінії середини переду і спинки. Накресліть горизонтальну лінію стегон і проведіть лінію талії на відстані, рівному довжині лінії стегон.
3
Накресліть від лінії талії лінію грудей на відстані, рівному глибині пройми. Намітьте точку ширини грудей.
4
Відкладіть отримані величини по лінії грудей переду і спинки і накресліть вертикальні лінії через отримані точки.
5
Позначте ширину стегон, довжину переду до талії від лінії талії, довжину спинки до талії від лінії талії.
6
Перевірте, щоб середина виточок по лінії талії переду була на найбільш виступаючих точках грудей. Відкладіть половину грудного відстані від лінії середини переду. Середина виточок по лінії талії спинки повинна знаходитися на відстані половини грудного відстані мінус 0,5 см від лінії середини спинки.
7
Накресліть лінії бічних зрізів з урахуванням постійних велічін.Проведіте виточки по лінії талії спинки і переду з урахуванням постійних і змінних величин.
8
Проведіть лінію горловини спинки. Ширина горловини спинки дорівнює 6см. Висота горловини дорівнює 1 сантиметру.
9
Накресліть лінію горловини переду. Ширина горловини переду на 0,5 см більше ширини горловини спинки. Висота дорівнює глибині горловини, відкладеної від довжини переду до лінії талії. Початок заокруглення виконуйте, відступивши 3-4см від початку плечового зрізу.
10
Відкладіть 9 см по горизонталі від засічки ширини горловини, а від отриманої точки зійдіть по вертикалі на 3 см. З'єднайте цю точку з засечкой ширини горловини і отримаєте нахил плечового зрізу.
11
Позначте середину між лінією грудей і горловини на лінії середини спинки. На 1 см нижче проведіть горизонтальну лінію, рівну по довжині половині ширини спини. Це ширина спинки.
12
Проведіть перпендикулярну лінію від точки ширини спинки до лінії плеча. Відкладіть вправо 2 см. Це лінія плеча.
13
Через три отримані точки проведіть лінію пройми спинки.
14
Накресліть лінію з точки третини відстані від лінії горловини до лінії грудей. Це лінія ширини грудей.
15
Відкладіть по горизонталі від середини переду відрізок, рівний половині грудного відстані +3 см до перетину з лінією плеча. Проведіть від цієї точки відрізок до лінії грудей. Це перша лінія верхньої виточки переду.
16
Приберіть надлишок тканини по плечовому зрізу в витачку довжиною 8-10 см.
17
Зробіть викрійку спідниці. Спочатку проведіть лінію переду і спинки спідниці по довжині спідниці.
18
Накресліть лінію низу спідниці. Це обхват стегон + 4 см.
19
Накресліть лінію талії і лінію стегон.
20
Визначте розчин виточок переду і спинки.
21
Визначте скіс лінії бокового зрізу. Розчин виточок розділіть навпіл для переду і спинки, потім результат зменшіть на 0,5 см.
22
Визначте глибину виточки переду і спинки. Розчин виточок розділіть навпіл і збільште кожну витачку на 0,5 см.
23
Зробіть дві виточки на задньому полотнище. Значення розчину виточки розділіть навпіл. Отримані точки з'єднайте плавними, злегка вигнутими лініями.
24
Накреслите виточки переднього полотнища з розчином 1,5 - 1,75 (см), ділячи основну на 2-3. Глибину уточнюйте під час примірки. Довжина виточок приблизно 7-8см.
25
Кроіте пояс по ширині корсажной стрічки або по своєму смаку, додаючи 3 см на припуски. Довжину пояса робіть на 6-8см більше лінії талії за лекалом спідниці без урахування виточок, для виготовлення застібок.
26
Сшейте деталі викрійки. Плаття готове.
Корисна порада
Якщо довжина плечового зрізу невелика, то першу витачку можна перемістити до горловини. Якщо плечі відхилені назад, а груди виступає, то необхідно збільшити витачку на 1-2 см.Для фігур з нормальною поставою і запалим животом виточки на переді збільшують, а на спинці настільки ж уменьшают.Для фігур з обхватом грудей рівним 100см зробити додаткову витачку глибиною 0,4 см і довжиною 5-6см в горловині спинки, а при обхваті 125см - глибиною 0,7 см. Зверніть увагу на постійні і легко запам'ятовуються величини припусків і виточок - це набагато спростить побудову лекал. Продумайте, чому виходять окремі математичні вирази, і для себе визначте їх по іншому, як вам зручніше.
В світі барбі діють свої закони, відповідно до яких вона повинна бути володаркою шикарного гардероба, який неодмінно буде продемонстрований таким же модницям-подружкам. При бажанні можна самостійно зшити чудове плаття, яке стане предметом гордості вашої дитини.
Інструкція
1
Перш за все необхідно взяти шифон, що має набивання темно-синього кольору для сукні і тонку парчу золотого кольору, яка призначена для одного з нижніх шарів спідниці, коміра і пояса, а також застібку на липучці блакитного кольору, довжина якої 5 см, а ширина 0.5 см.
2
Для пошиття нижньої спідниці з парчі, зробіть викрійку смужки, довжина якої становить 30 см., А ширина - 11 см. Також викроїте іншу смужку довжиною 100 см, і шириною 5 см. Один із зрізів тієї смужки, яка має довжину 100 см, відгинайте два рази по 0.5 см на виворітну сторону і прострочіть, далі верхній зріз цієї смужки забирайте і починайте обметувати дрібними складками, поки не вийде довжина 30 см (залишки обрізаємо). До зрізу, який розташовується на смужці довжиною 30 см., Вшитої ту оборку, яка зі складками. Верхній зріз 30-ти сантиметровою смужки обметують складочками до отримання 13-ти сантиметрової довжини. Бічні зрізи обох оборок необхідно відігнути на виворіт два рази по 0.5 см., А потім прострочити.
3
Сукня шиється відповідно до розмірів ляльки, які вказані в схемі. Спочатку будується креслення спідниці, який дорівнює величині Барбі. Потім деталь з паперу потрібно вирізати і прикласти з вивороту. Далі візьміть крейду і обводьте контур спідниці-сонце. Деталь розрізати по лінії, вздовж лінії цього розрізу і по лінії нижнього зрізу потрібно відвернути матеріал на виворіт на ширину 0.5 см, випрасувати праскою і прострочити. Елемент верхньої спідниці накладається на лицьову сторону нижньої спідниці, потім обидві деталі нам необхідно прострочити по верхньому зрізу і трохи приспустити до довжини нижньої спідниці.
4
З матеріалу синього кольору потрібно викроїти два елементи рукавів, одну деталь переду із згином і два елементи спинки, при цьому необхідно залишити по зрізах спинки припуск 1 см і за рештою зрізах 0.5 см.
5
З парчі необхідно викроїти 4 елементи коміра з припусками в 0.5 см і смужку довжиною 60 см, а ширина 4 см для пошиття пояса на сукню. З усіх боків виточки прошиваються між собою. Ті припуски, які призначені для подгибки рукавів, відвертаються на виворіт і притачивают.
6
Рукава втачівают після бічних швів. Потім відвернути припуски, які припадають на середні зрізи спинки і приметать. Далі деталі ліфа і спідниць складаються лицьовими сторонами, сточуються зрізи в районі талії і суміщаються краю ліфа і задніх зрізів спідниць. Та смужка, яка складається з парчі, повинна бути обмітали по лінії контуру, при цьому тканина повинна бути підігнута на ширину 0.3 см, і кілька разів обгорнута навколо талії. Завершальним елементом є бант, який зав'язується ззаду.