Як відформатувати переносний жорсткий диск.

Форматування переносного жорсткого диска проводиться аналогічно внутрішньому вінчестера, тобто на нього можна встановити такі ж файлові системи, вибрати розміри кластера і втратити всю інформацію при форматуванні.
Інструкція
1
Підключіть ваш переносний жорсткий диск до комп'ютера і відкрийте вікно провідника «Мій комп'ютер», після чого клікніть правою кнопкою мишки на ньому. З'явиться контекстне меню, в якому клікніть на пункті «Форматувати ...». Цим ви викличете вікно налаштувань, заголовок якого буде містити наступне ім'я: «Формат (мітка диска і його буква)».
2
У цьому вікні налаштувань виберіть потрібну вам файлову систему, з якою ваш переносний жорсткий диск буде функціонувати. Якщо ви працюєте або збираєтеся працювати з файлами великого розміру (4 Гб і більше), то виберіть для свого диска файлову систему NTFS. Варто відзначити, що дана файлова система розпізнається тільки комп'ютерами, на яких встановлена операційна система з ядром NT. У разі відсутності необхідності працювати з великими файлами вам цілком може підійти файлова система FAT або FAT32.
3
Введіть назву вашого переносного жорсткого диск в полі «Мітка тому», після чого виберіть способи форматування, розташовані нижче. Для підтвердження операції форматування клікніть на кнопку «Почати».
4
Іншим способом форматування є використання спеціальних утиліт, таких як, наприклад, Acronis Disk Director, яка є однією з найпопулярніших брухту для роботи з жорсткими диска ми. Встановіть її на свій комп'ютер.
5
Запустіть утиліту і виберіть ручний режим. У списку жорстких дисків, що займає більший простір вікна програми, правою кнопкою мишки на ваш переносний жорсткий диск і натисніть на пункт «Форматувати» в розпочатому контекстовимі меню.
6
У верхній частині вікна Disk Director'а знаходиться панель інструментів, на якій активізується піктограма з зображенням гоночного прапорця. Клацніть по ньому лівою кнопкою мишки, щоб виконати заплановані завдання. В даному випадку це форматування.
Може виникнути ситуація, коли вам потрібно відформатувати переносний жорсткий диск . Можливо, вам потрібно змінити застарілу файлову систему FAT32 на більш сучасну NTFS. Чи вам просто знадобиться повністю очистити жорсткий диск від всіх файлів. У такому випадку форматування буде набагато надійніше в порівнянні зі звичайним видаленням файлів, так як після нього видаляється вся інформація з жорсткого диск а. Також форматування дозволить знищити всі віруси і шкідливі програми.
Вам знадобиться
  • - Комп'ютер під управлінням операційної системи Windows;
  • - переносний жорсткий диск;
  • - утиліта P USB Disk Storage Format Tool
Інструкція
1
Підключіть переносний жорсткий диск до комп'ютера. Дочекайтеся, поки він буде виявлений операційною системою. Після того, як з'явиться діалогове вікно з написом, що пристрій підключено і готове до роботи, зайдіть в «Мій комп'ютер». Далі натисніть по значку зовнішнього жорсткого диск а правою кнопкою мишки і у виниклому контекстному меню виберіть команду «Форматувати». У вікні виберіть файлову систему, в якій слід форматувати жорсткий диск . Після цього знизу вікна натисніть «Почати». Почнеться процес форматування зовнішнього жорсткого диск а. Після його завершення з'явиться напис про те, що жорсткий диск вдало відформатований.
2
Якщо метою вашого форматування є зміна файлової системи, а стандартним способом форматування це не завжди можливо для переносних вінчестерів або цей процес може бути дуже тривалим, можна скористатися спеціальною утилітою. Скачайте з інтернету утиліту P USB Disk Storage Format Tool. Це повністю безкоштовний додаток розміром менше одного мегабайта. Програма не вимагає установки.
3
Підключіть зовнішній вінчестер. Далі запустіть програму. У верхньому рядку Devise виберіть ваш знімний жорсткий диск , а в рядку нижче - файлову систему. Також доступні два методи форматування. Швидкий метод форматує жорсткий диск за кілька секунд, при цьому залишається велика ймовірність відновлення файлів. Другий спосіб форматування більш тривалий, але ймовірність відновлення файлів невелика. Навіть якщо файли можна буде відновити, найімовірніше, вони будуть пошкоджені і не відкриються.
4
Залежно від ситуації, виберіть швидкий або ретельний метод форматування, після чого натисніть Start. Про завершення процесу форматування ви будете повідомлені у вікні програми.