Як зшити махровий халат.

Прийшовши додому, завжди хочеться розслабитися і відпочити від галасливих і запилених вулиць, прийняти ванну. А після ванни укутати в теплий махровий халат . А якщо вам вже набрид старий халат , обзаведіться новим - зшийте його самі з махрової тканини.
Вам знадобиться
  • - форма для халата;
  • - махрова тканина розміром 130х180;
  • - стрічка або тасьма, щоб обшити краю халата;
  • - голка, нитки, ножиці;
  • - шматок мила або крейди;
  • - швейна машинка.
Інструкція
1
Зніміть з себе мірки: обхват талії (ОТ), обхват стегон (ОС), обхват грудей (ОГ), довжину вироби (вимірюється від сьомого шийного хребця), довжину рукава. Якщо вам самим важко це зробити, попросіть когось із близьких допомогти.
2
Підготовлену тканину складіть навпіл по частковій нитки (уздовж короткої сторони 130 см). Відміряйте на згині середину і з двох сторін крейдою накресліть центральну осьову лінію. Від цієї лінії вліво і вправо відкладіть по одній чверті обхвату стегон. Виходячи з креслення і своїх мірок, відміряйте довжину халат а, довжину рукава, потім ширину рукава. Надріжте по лінії на кресленні пройми і плечові шви.
3
Виріжте два квадрата розмірами 17х17 см (на кресленні ці квадрати заштриховані). З цих квадратних шматків тканини ви зробите кишені. По лінії довжиною 16 см під капюшоном (два відрізки довжиною по 8 см по обидві сторони від центральної осьової лінії) розрізати не потрібно. Тут капюшон з'єднується з самим халат ом.
4
Рукава ушийте в пройму. Після цього стачайте шов рукава і плечовий шов. Вони будуть продовжувати один одного, тому стачать їх потрібно одночасно. Кути капюшона зшийте. Прітачать до горловини нижню частину капюшона.
5
Загніть краю квадрата 17х17 на 1,5 см і змітайте. Проутюжьте по згину тканини праскою. По одній стороні прокладете строчку на швейній машинці - це буде верх кишені. Після чого прикладіть кишеню до його місця на халат е і пришити. Витягніть нитки, якими змітали кишеню. Таким же чином зробіть і пришити іншу кишеню. Всі краї халат а і верх кишень обшийте стрічкою або тасьмою. Зробіть з махрової тканини петлі, пришити їх до халат у пояс, теж зроблений з цієї ж тканини.
Зверніть увагу
Тканина перед розкриємо попередньо необхідно випрати, висушити і випрасувати.
Корисна порада
Якщо у вас залишилося хоча б трохи махрової тканини, ви можете вшити в рукава ластовіци, щоб зробити їх трішки вільніше.