Як лікувати фолікулярну кісту.

Фолікулярна кіста яєчника може з'явитися практично у будь-якої жінки дітородного віку. Вона є доброякісним утворенням, наповненим рідиною. Кіста виникає в неовуліровавшего фолликуле і при розмірі більше 8 см може загрожувати неприємними наслідками. Дане утворення найчастіше розсмоктується самостійно, але часом воно все ж вимагає спостереження в динаміці та лікування.
Інструкція
1
Пройдіть докладне обстеження, щоб переконатися, що дане утворення дійсно фолликулярная кіста. Для виключення більш серйозних діагнозів необхідно провести ультразвукову діагностику і здати кров на аналіз. Причому крім загального аналізу будуть потрібні аналізи на гормони, адже дуже часто фолликулярная кіста виникає внаслідок порушення гормонального фону. Дуже часто лікарі перестраховуються і пропонують здати кров на онкомаркери. Не варто лякатися і відмовлятися від проведення аналізу. Його хороший результат віджене геть погані думки, а якщо показники все-таки будуть насторожують, своєчасна діагностика і лікування дозволять не запустити хворобу.
2
Зверніться до гінеколога, щоб він прийняв рішення про необхідність лікування. Справа в тому, що фолікулярні кісти дуже часто розсмоктуються самостійно, тому багато лікарів вважають за краще не лікувати освіту. І дуже часто вичікувальна тактика дійсно виправдана. Але це не виключає динамічного спостереження. Щомісяця на 5-7 день менструального циклу ви повинні будете проходити ультразвукове дослідження. Якщо кіста буде поступово зменшуватися, має сенс чекати остаточного регресу, але якщо освіта не змінює свої розміри, краще змінити вичікувальну тактику на активні дії.
3
Якщо аналіз крові покаже порушення гормонального фону, гінеколог порекомендує прийом оральних контрацептивів. Невелика доза гормонів, що міститься в протизаплідних пігулках, придушить овуляцію і не допустить утворення нових кіст. Крім цього, ліки допоможе зменшити і вже існуючі фолікулярні освіти.
4
Якщо аналізи покажуть наявність запалення, необхідно буде провести терапію, спрямовану на його усунення. У більшості випадків досить місцевого лікування, але при кістах великого розміру можливо буде призначений прийом антибіотиків всередину.
5
Якщо ефект від проведеного лікування не виявляється протягом трьох місяців, показано оперативне видалення фолікулярної кісти. Як правило, в даному випадку проводиться лапароскопічна операція. Не варто лякатися таких радикальних заходів. Розрив кісти, який може відбутися за відсутності лікування, набагато небезпечніше оперативного втручання.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Cj4i_YnwO9A
Зверніть увагу
Лікування кіст яєчників залежить від причини їх виникнення, розмірів, динаміки розвитку та віку жінки. Як вже було сказано вище, в більшості випадків функціональні кісти у молодих жінок не вимагають ніякого лікування. Навіть якщо ви прийняли рішення використовувати народні методи лікування кісти яєчника, обов'язково обговоріть це рішення з вашим лікарем.
Корисна порада
Лікування кісти за допомогою медикаментів призначають при кісті жовтого тіла і фолікулярної кісті. В основному, в цьому випадку допомагають гормональні контрацептиви, які беруть участь у процесі розсмоктування пухлини. Але, якщо Ви хочете досягти хорошого стійкого ефекту, то вживати настоянки потрібно рік і більше. Але, перед тим, як лікувати кісту народними засобами, обов'язково проконсультуйтеся з лікарем.