Як визначити ціну поділки амперметра.

Після ремонту або заміни шкали амперметра потрібно її перевірка і градуювання. Існує кілька способів зробити таке тестування. Залежно від наявності необхідних приладів і необхідних показників точності градуювання, скористайтеся одним із способів, описаних нижче.
Вам знадобиться
  • зарядний пристрій з вбудованим амперметром і акумулятор, джерело живлення 9 Вольт, змінний дротяний резистор 1 кОм, еталонний амперметр, з'єднувальні дроти, вимірювальний прилад для живлення кіл змінного і постійного струмів типу УІ300.1.
Інструкція
1
Перший спосіб можна використовувати, якщо є зарядний пристрій і акумулятор. З'єднайте послідовно зарядний пристрій, що перевірявся амперметр і акумулятор. Поставте на мінімальний струм регулятор зарядного струму в зарядному пристрої. Увімкніть зарядний пристрій. Поставте регулятор зарядного струму в таке положення, щоб амперметр зарядного пристрою показував 1 Ампер. Позначте на шкалі перевіряється амперметра становище його стрілки. Повторіть цю операцію, послідовно встановлюючи за допомогою регулятора зарядного пристрою і контролюючи за показаннями амперметра струми в 2, 3, 4 Ампера і т. Д. Коли стрілка перевіряється амперметра дійде до краю шкали, вимкніть зарядний пристрій, попередньо встановивши регулятор струму на мінімум. Потім відзначте на шкалі проміжні значення. У даного способу низька точність градуювання, яка обмежується точністю амперметра зарядного пристрою.
2
Більшої точності градуювання можна домогтися, використовуючи еталонний амперметр. Зберіть схему, з'єднавши послідовно еталонний амперметр, що перевірявся амперметр і змінний дротяний резистор. Висновок повзунка резистора повинен йти до джерела живлення. Підключіть зібрану схему до джерела живлення 9 Вольт. Повертаючи ручку резистора, збільште струм в ланцюзі до 1 Ампера. Позначте місце розташування стрілки перевіряється амперметра. Повторіть цю операцію, встановлюючи значення струмів на еталонному амперметр в 2, 3, 4 Ампера і т.д. Блок живлення повинен забезпечувати струм, трохи більший, ніж той, на який розраховані еталонний і перевіряється амперметр.
3
Високу точність градуювання забезпечує використання вимірювального приладу для живлення кіл змінного і постійного струмів типу УІ300.1. Підключіть до нього амперметр і користуючись інструкцією, розмітьте прилад.
Зверніть увагу
Якщо при підключенні в першому, другому і третьому варіанті стрілка перевіряється і еталонного приладу відхиляється вліво, слід змінити полярність підключення амперметра, помінявши місцями проводи на ньому.