Як стиснути відео.

Кожен кадр цифрового відео, відтвореного на персональних комп'ютерах, як і будь-яка цифрова картинка, займає досить великий обсяг пам'яті. Для того щоб зробити можливим зберігання відео на сучасних носіях, його стискають спеціальними алгоритмами. Відеозаписуюча апаратура, програми відеозахвату і запису відео з ігор можуть створювати неупаковані ролики, що займають дуже великий об'єм. Для зручного подальшого використання має сенс стиснути відео.
Вам знадобиться
  • - безкоштовно розповсюджується програма VirtualDub.
Інструкція
1
Відкрийте відеофайл в редакторі VirtualDub. Для цього натисніть клавіші Ctrl + O, або скористайтеся головним меню програми, вибравши пункти "File" і "Open video file ...". З'явиться діалог "Open video file". Вкажіть в ньому шлях до потрібної директорії. Виділіть відеофайл в списку. Натисніть кнопку "Відкрити". Можна також перетягнути файл мишею у вікно VirtualDub з провідника або файлового менеджера.
2
Встановіть режим повної обробки потоку відеоданих. В головному меню клікніть по пункту "Video", а потім встановіть позначку на пункті "Full processing mode".
3
Активуйте режим повної обробки потоку аудіоданих. В меню виберіть пункт "Audio" і відзначте пункт "Full processing mode".
4
Виберіть і настройте кодировщик для потоку відео. Натисніть клавіші Ctrl + P, або клацніть по пунктам "Video" та "Compression ..." головного меню. У списку діалогу "Select video compression" виділіть бажаний кодек. Натисніть кнопку "Configure". Відкриється діалог налаштування параметрів роботи кодувальника. Задайте в ньому якість стиснення, швидкість потоку даних, частоту слідування ключових кадрів. Натисніть кнопку "OK" в обох діалогах.
5
Виберіть і настройте кодировщик для звукового потоку. Скористайтеся пунктами "Audio" і "Compression ..." головного меню для відображення діалогу "Select audio compression". У лівій частині даного діалогу розташований список кодировщиков аудіоданих. Виділіть бажаний кодек. У списку, розташованому праворуч, відобразиться перелік підтримуваних кодеком режимів стиснення даних. Виберіть один з них. Натисніть кнопку "OK".
6
Стисніть відео. Натисніть клавішу F7, або виберіть у меню пункти "File" і "Save as AVI ...". Вкажіть директорію для збереження файлу і його ім'я. Натисніть кнопку "Зберегти". Розпочнеться процес стиснення відео і записи його в зазначений файл. Хід процесу з висновком статистичної інформації буде відображатися в діалозі "VirtuaDub Status". Дочекайтеся завершення операції збереження файлу.
Зверніть увагу
Вибір відмінною від вихідної частоти семплірованія звуку при налаштуванні звукового кодека, може привести до прискорення або уповільнення відтворення аудиодорожки щодо відеоряду.
Корисна порада
Виберіть режим прямого копіювання аудіоданих, якщо немає необхідності в повторному стисканні звукового потоку. Це можна зробити, вибравши в меню пункти "Audio" і "Direct stream copy".
Відеофайли вважаються одними з найбільш громіздких у світі цифрових технологій. Іноді може виникнути необхідність стиснення такого файлу, але зменшення розміру веде, як правило, до втрати якості продукту, отриманого на виході. Однак можна мінімізувати втрати або зовсім спробувати їх уникнути.
Вам знадобиться
  • комп'ютер; відеофайл; наявність спеціального ПО
Інструкція
1
Найчастіше користувачі заходять в глухий кут, вперше зіткнувшись з оцифруванням аналогового відео. Звичайний, здавалося б, півгодинний кліп може займати до десятка гігабайт. Якщо таких фільмів декілька, то ніяких дисків не вистачить для його зберігання. За допомогою програми VirtualDub і вбудованих в нього кодеків розмір відео можна довести до цілком прийнятного без будь-яких якісних втрат.
2
Програма VirtualDub безкоштовна, і скачати її можна або з сайту розробників, або з будь-якого каталогу безкоштовного софта. Більш того, VirtualDub давно вже має російськомовний інтерфейс, тому розібратися в ній буде зовсім нескладно.
3
Відкрийте ваш відеофайл в програмі VirtualDub. У вікні програми відкриється перший кадр вашого фільму. Звукову доріжку краще залишити такою, яка вона є, без змін, тому натисніть в меню пункт Audio і виберіть функцію Direct stream copy. Для обробки відеопотоку натисніть кнопки Video і Full Processing mode. Наступним етапом вам належить вибрати тип кодека для стиснення. Найкраще скористатися кодеком DivX. Він стискає фільми, не впливаючи на якість, і крім того, відео, отримане таким шляхом, буде відтворюватися не тільки на комп'ютері, але і на звичайному домашньому DVD-плеєрі. Тому натисніть ще раз на кнопку Video і далі на Compression. У списку запропонованих кодеків виберіть DivX Pro 5.0.3 Codec. Підтвердіть свій вибір кнопкою Configure.
4
У вас відкриється додаткове вікно для настройки кодека. На вкладці Profile поставте галочку напроти пункту Use Bidirectional Encode. Перейдіть на вкладку General Parameters і встановіть значення всіх повзунків на позицію Normal.
5
На вкладці Bitrate Parameters виберіть спочатку Multipass, 1st pass, тобто багатопрохідний стиск, перший прохід. А потім виставте параметри бітрейта. Чим вище бітрейт, тим краще буде якість отриманого відео. Всі інші параметри залиште без змін. Натисніть кнопку ОК один раз і відразу ж другий.
6
Тепер приступайте безпосередньо до стиснення фільму. Виберіть в меню пункт File і далі Save as AVI. На виході ви отримаєте невеликий файл, це ще не відео, це лише потоковая інформація. Знову зайдіть в налаштування кодека на вкладці Bitrates Parameters і цього разу виберіть опцію Multipass, nth pass, дослівно багатопрохідний стиск n-ний прохід. Знову натисніть двічі кнопку ОК і збережіть відео в AVI-форматі вищеописаним чином ще раз. Така подвійна обробка зажадає в цілому трохи більше часу, але відеокліп не втратить в якості, а обсяг його зменшиться на кілька порядків.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=YBPlWAv3Q-c
Зверніть увагу
Що якість вихідного відео, тим краще буде результат!
Корисна порада
В мережі інтернет існує безліч всіляких програм для стиснення відео, а не тільки VirtualDub.