Як подивитися характеристики відеокарти. Як подивитися відеокарту на windows xp.

Щоб без проблем запускати графічні додатки та ігри, що вимагають великих ресурсів, потрібно знати відповідні характеристики комп'ютера. При роботі з такими програмами основне навантаження лягає саме на відеокарту. І для того щоб успішно запустити гру, потрібно знати параметри своєї відеоплати.
Інструкція
1
Для власників відеокарт Nvidia більшість параметрів можна дізнатися в панелі управління пристроєм. Для цього натисніть праву клавішу миші на робочому столі і виберіть «Панель управління Nvidia». Далі зайдіть в пункт «Довідка» у верхній панелі і натисніть на посилання «Інформація про систему». У лівій колонці таблиці відобразяться доступні відеоплати, справа - усі відповідні їм характеристики, а також версія використовуваного драйвера.
2
Переглянути параметри відеокарти можна за допомогою утиліти dxdiag. Для цього зайдіть в «Пуск», виберіть пункт «Виконати» (в Windows 7 назву можна ввести у вікні пошуку під пунктом «Усі програми»). Наберіть dxdiag і натисніть Enter. Після відкриття програми переключіться на вкладку «Display» («Екран»), де і будуть написані всі відповідні характеристики.
3
Стандартними засобами Windows XP більшість параметрів можна переглянути в диспетчері пристроїв. Для цього натисніть правою клавішею миші на "Мій комп'ютер» і виберіть «Властивості», потім перейдіть на вкладку «Обладнання» і відкрийте пункт «Диспетчер пристроїв» (кнопка з відповідною назвою). Після запуску будуть показані всі пристрої, підключені до комп'ютера. Пункт «Відеоадаптери» відповідає саме за відеокарту. Клацніть правою клавішею миші на назві плати. Будуть відображені відповідні характеристики.
4
Перегляд характеристик відеокарти Nvidia в Linux здійснюється аналогічним чином через панель управління плати, якщо встановлені пропрієтарні драйвера. Також можна переглянути параметри, набравши в терміналі команду «xvinfo», яка виведе всі доступні значення. Для виведення інформації через OpenGL можна скористатися запитом glxinfo.
Зверніть увагу
В Windows Vista і Windows 7 диспетчер пристроїв відкривається при натисканні відповідної посилання в лівій частині вікна властивостей комп'ютера.
На ринку зараз представлений величезний асортимент відеокарт. Варто прийти в магазин - очі відразу ж розбігаються від величезної кількості яскравих, кольорових коробок і зловісних на вид відеокарт з розфарбованими страшними кулерами і не менш страшними цінами. А як зазирнути за ціну і дізнатися, які вони приховують характеристики ?
Інструкція
1
Якщо ви тільки вибираєте, яку купити відеокарту і хочете знати її характеристики , то найпростіше це зробити, зайшовши на сайт виробника і вибравши там цікавить вас продукт. Якщо ви ще не визначилися з вибором і тільки думаєте, на чому б зупинитися, то найкраще подивитися огляди різних карт в інтернеті на спеціалізованих сайтах, або просто наберіть в будь-якому пошуковику «порівняння відеокарт». Там за графіками і таблицями можна легко визначити, що краще, а що гірше.
2
Якщо ж ви вже придбали карту і тепер бажаєте дізнатися, що ж у неї всередині, то для цього вам будуть потрібні програми діагностики, такі, як SiSoft Sandra, Aida, Everest або будь-яка подібна програма, яка може детально розповісти, що знаходиться по іншу сторону кришки комп'ютера.
3
Якщо ви хочете перевірити продуктивність відеокарти, то тут вам потрібно зупинити свій вибір на різних бенчмарках і синтетичних тестах, які по максимуму навантажують відеокарту, вичавлюють з неї всі соки і врешті видають результат в вигляді якихось абстрактних чисел. Правда, часто там же наводиться порівняння і з іншими популярними картами. Найбільш популярними з таких тестів є 3DMark, CINEBENCH, AquaMark і багато інших. Крім цього в деяких сучасних іграх так само вбудовані тести графіки, можна скористатися й ними.
4
Ще одна програма, яка може розповісти про характеристики відеокарти - це RivaTuner. Однак це не стільки діагностична програма, скільки програмний комплекс по розгону відеокарти, розблокуванню відключених блоків в графічних процесорах, управлінням охолодженням і багато чому іншому. Буде корисна власникам карт як Nvidia, так і ATI.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=v9iZDZgnWVw