Як визначити відносну вологість повітря.

Відчуття дискомфорту викликає занадто сухе повітря, але таке ж відчуття викличе і занадто висока вологість повітря. Для контролю та підтримки в необхідних межах відносної вологості повітря необхідно вміти її визначати. Існує кілька типів спеціальних приладів (гігрометрів), за допомогою яких можна виміряти відносну вологість повітря: волосной, мембранний, психометрический, ваговий (абсолютний).
Вам знадобиться
  • невелика скляна ємність, волосной, мембранний гігрометри, 2 спиртових термометра, прямокутна дощечка для термометрів, 6 хомутиков для кріплення термометрів і балона для води до дощечці, балон для води, тканинний гніт.
Інструкція
1
Існує досить простий спосіб, що дозволяє дізнатися приблизну вологість повітря. Наберіть воду в ємність і охолодіть в холодильнику до температури 2-3 градуси. Віднесіть в кімнату і поставте подалі від обігрівальних приладів. Подивіться на стінки ємності через 5 хвилин. Стінки сухі - вологість повітря низька, стінки вологі - вологість повітря середня, на стінках ємності з'явилися струмочки води - вологість повітря висока.
2
Волосяною гігрометр складається з металевого каркаса, стрілочного покажчика і натягнутого між покажчиком і каркасом знежиреного волоса. Цей прилад використовує здатність волоса змінювати свою довжину в залежності від вологості навколишнього повітря. Для вимірювання занесіть власний гігрометр в приміщення. Через 10 хвилин вважайте показання приладу.
3
В мембранном гігрометрі вологість повітря сприймає мембрана з органічної речовини. Зміни становища мембрани при зміні відносної вологості повітря передаються на прикріплену до неї стрелочную систему. При вимірюванні вологості повітря таким гигрометром почекайте 20 хвилин, потім вважайте показання приладу.
4
Більш точні показання психрометра. При відсутності фабричного можна виготовити саморобний психрометр. 4-мя хомутиками прикріпіть 2 спиртових термометра до дощечці. Між ними 2-мя хомутиками прикріпіть балон для води. Балон зі спиртом одного термометра обмотайте тканиною і закріпіть ниткою. Вільний край тканини опустіть в балон з водою. Вологість повітря розрахуйте за таблицею, зафіксованої на зображенні до кроку.
Як правило, практичне значення має відносна вологість повітря, яка вимірюється у відсотках. Вона показує відношення водяної пари в повітрі до їх максимально можливій кількості при даній температурі. Для визначення вологості використовуються прилади, що називаються психрометрами.
Вам знадобиться
  • Два ртутних термометра, вата, вода
Інструкція
1
Принцип роботи найпростішого психрометра дозволяє досить просто визначити вологість повітря без спеціальних пристроїв. Візьміть звичайний ртутний термометр, простежте, щоб він був сухим, і виміряйте температуру повітря. Потім візьміть трохи вати, намочіть її в воді і обмотайте кінчик термомера. Значення термометра почне падати, тому що з поверхні вати буде випаровуватися вода і відбирати тепло у термометра. Коли падіння припиниться, зніміть показання термометра ще раз. Різниця між показаннями сухого і вологого термометра залежить від того скільки парів в повітрі вже є, іншими словами від вологості. Чим менше вологість, тим вище буде ця різниця. Значення різниці для різних температур сухого термометра маються на спеціальній психрометрический таблиці, її легко можна знайти в інтернеті. По ній визначте значення вологості.
2
Якщо значення вологості вимагається знати постійно, подібним способом нескладно виготовити власний найпростіший психрометр і по ньому визначити вологість повітря в будь-який момент. Візьміть два термометра і закріпіть їх поруч один з одним. Під одним з них розмістіть ванночку з водою, в яку помістіть вату так, щоб вона намокала і постійно стосувалася кінчика термометра. Два термометра показуватимуть різні значення, за різницею показань за допомогою таблиці ви визначите значення відносної вологості повітря.
Корисна порада
Знання вологості повітря може бути важливо з різних причин. При крайніх значеннях вологості навіть здорові люди відчувають підвищену стомлюваність. Хворі або літні люди можуть значно гостріше реагувати на зміну вологості. Знання вологості може бути важливо, якщо у вас вдома є кімнатні рослини. Також воно може мати суттєве значення при зберіганні деяких матеріалів.