Як перевірити внутрішньочерепний тиск.

Підвищений внутрішньочерепний тиск характеризується сильними, давлять головними болями, що не знімаються ніякими препаратами; поганим самопочуттям при зміні погоди; загальною слабкістю і напруженістю. У дітей можуть з'являтися судоми, істерики. Якщо головні болі турбують дуже часто, спазмолітичні і знеболюючі засоби не допомагають, потрібно звернутися до невропатолога і отримати направлення на необхідні обстеження.
Вам знадобиться
  • - звернутися до невропатолога;
  • - отримати направлення на необхідні обстеження.
Інструкція
1
Внутрішньочерепний тиск можна виміряти кількома способами, але найбільш достовірний результат виходить при проведенні пункції. Лікар вводить в спинномозковий канал або в шлуночки мозку голку і підключає манометр. Тиск вимірюється в міліметрах водного стовпа. Якщо пацієнт знаходиться в горизонтальному положенні, а тільки так і проводиться пункція, нормальними результатами вважаються показники від 60 до 200. Але деякі фахівці дотримуються думки, що хорошими результатами слід вважати показники від 80 до 140. Рівень тиску залежить від загального фізичного стану людини і наявності поточних хронічних захворювань. Пункція проводиться в умовах стаціонару, після госпіталізації і підготовки пацієнта до обстеження.
2
Всі інші методи дослідження не можуть дати достовірних результатів на 100%, а дозволяють визначати тиск приблизно, за непрямими ознаками, але, тим не менш, використовуються найбільш часто, ніж пункція.
3
нейросонографію - УЗД проводять тільки при обстеженні дітей, так як у дорослих УЗД не може дати взагалі ніяких результатів через щільність кісток черепної коробки. У малюків джерельце ще не закрите, що дозволяє отримати непрямі результати. Нейросонографія допомагає визначити розмір шлуночків і судити про підвищений внутрішньочерепному тиску по тому, що шлуночки мозку збільшені.
4
Якщо джерельце закрився, проводиться комп'ютерна або магнітно-резонансна томографія. Це ж обстеження призначається і дорослим пацієнтам. Але томографія - це дорогий і небезпечний метод обстеження, тому її проводять тільки в тому випадку, якщо є суттєві підстави підозрювати підвищений внутрішньочерепний тиск .
5
Також можна отримати направлення на апаратну ехоенцефалографія. При даному обстеженні можна отримати непрямі ознаки підвищеного внутрішньочерепного тиску. Визначається це по пульсації судин, але результат є лише приводом для підозри, але не дає гарантованих результатів.
6
З усього вищесказаного випливає висновок, що незважаючи на те, що медицина рухається вперед, але достовірним методом отримання результатів рівня внутрішньочерепного тиску є тільки пункція.
Тиснуть головні болі, що посилюються при зміні погоди та атмосферного тиску, можуть свідчити про підвищений внутрішньочерепному тиску. Якщо фармацевтичні засоби не допомагають зняти хронічний головний біль, варто подумати про звернення до невропатолога, щоб отримати направлення на обстеження.
Вам знадобиться
  • - медичний поліс обов'язкового страхування;
  • - паспорт;
  • - направлення на обстеження.
Інструкція
1
Для вимірювання внутрішньочерепного тиску користуються спеціальним манометром. При цьому лікар вводить в спинномозковий канал або в шлуночки мозку тонку голку. Манометр починає фіксувати тиск і показує його в міліметрах ртутного стовпа.
2
Якщо під час проведення пункції ви знаходитесь в горизонтальному положенні, показники від 60 до 200 будуть вважатися нормою. При цьому деякі фахівці стверджують, що до норми слід відносити тиск від 80 до 140 міліметрів ртутного стовпа. Пункція проводиться в умовах стаціонару, куди пацієнта госпіталізують напередодні.
3
Дітям для вимірювання внутрішньочерепного тиску проводять нейросонографію. Найбільш достовірні результати можна отримати у малюків першого року життя, коли джерельце ще не зовсім закритий. Непрямі результати про збільшення шлуночків мозку дають лікарю привід судити про підвищений внутрішньочерепному тиску. Після закриття джерельця даний метод неефективний.
4
Магнітно-резонансна або комп'ютерна томографія проводиться всім пацієнтам. Призначення на даний вид обстеження можна отримати тільки в тому випадку, якщо у лікаря є вагомі підозри, що внутрішньочерепний тиск дійсно підвищено і служить причиною систематичних головних болів і поганого самопочуття.
5
Апаратна ехоенцефалографія - метод, за яким побічно можна судити про підвищений внутрішньочерепному тиску. За пульсації і тонусу судин лікар підозрює наявність підвищеного внутрішньочерепного тиску. Але при цьому на підставі даного виду обстеження поставити достовірний діагноз неможливо.
Зверніть увагу
Незважаючи на те що медицина зробила крок далеко вперед, виміряти внутрішньочерепний тиск і раніше досить проблематично і єдиним достовірним методом залишається пункція.