Як переконати дитину вчитися.

Дитина не хоче вчитися і ніякі вмовляння не діють. Така ситуація зустрічається досить часто. І для батьків важливо вірно визначити причини такого небажання і виправити ситуацію.
Інструкція
1
З'ясуйте причини відсутності інтересу до навчання. Серйозні прогалини в знаннях не дозволяють дитині засвоювати новий матеріал, а конфлікти з однолітками навряд чи підігріють інтерес до навчання. Поговоріть з вчителями. Якщо є можливість, найміть репетиторів, щоб вони підтягнули ваше чадо з окремих предметів. Знайдіть талановитих педагогів, які зможуть прищепити дитині інтерес до навчання.
2
Якщо дитина в принципі вчиться добре, але вкрай нестабільно через лінь або відсутності інтересу, пообіцяйте винагородити його за добре навчання. Це може бути похід в кіно, поїздка в гори, улюблене блюдо дитини . Також ви можете застосовувати заборони як покарання: позбавити його права грати в комп'ютерні ігри, зустрічатися з друзями, поки оцінки не будуть виправлені.
3
Розширте сферу інтересів дитини : можливо історичні фільми пробудять інтерес до історії, спектакль - до вивчення літератури, а біографія улюбленого спортсмена надихне на навчання. Не очікуйте від дитини рівного інтересу до всіх шкільних предметів. Гуманітарій навряд чи проявить підвищений інтерес до фізики чи хімії.
4
Зверніться до психолога. Причиною поганого навчання можуть бути і неврози, психічні травми, конфлікти в школі і вдома. Можливо, дитина переживає стрес в тому чи іншому вигляді. Причин відсутності мотивації може бути безліч, правильно визначити їх і підказати важелі впливу на дитини може тільки фахівець.
5
Слідкуйте за тим, щоб дитина повноцінно харчувався. Неякісне харчування, нестача вітамінів ведуть до погіршення діяльності мозку. Іноді достатньо звернеться до лікаря, щоб він призначив курс вітамінів, і проблема небажання вчитися відпадає сама собою.
6
Частіше розмовляйте з дитиною про обстановку в школі, робіть разом уроки, обговорюйте досліджувані теми. Можливо, йому просто не вистачає вашої уваги або нудно робити уроки одному. Особливо це відноситься до молодшим школярам, які воліли б пограти, побайдикувати і помріяти, чим зайнятися уроками.