Як розводити карасів. Чим годувати карасів у ставку.

Ставкове розведення карасів було невід'ємною частиною селянського господарства в Росії протягом сотень років. Карасів розводили в будь-яких підходящих водоймах. Карасі чудово жили в сільських ставках, призначених для того, щоб напувати худобу або виритих для поливання городів. Робили і спеціальні ставки невеликої глибини розміром приблизно 5х5 м. В більш пізній період практикували одночасне розведення карася і коропа (сазана), які чудово уживаються один з одним. Правда, для спільного утримання цих риб потрібні більші водойми. Розвести карасів можна на своїй дачній ділянці.
Вам знадобиться
  • - ставок;
  • - листи нержавійки або алюмінію;
  • - човновий мотор;
  • - діряве відро;
  • - зернові комбікорми або фуражне зерно;
  • - риболовецькі приналежності;
  • - карасі-сеголетки;
  • - карасі-виробники;
  • - щука.
Інструкція
1
Існує 2 способи розведення карасів на дачній або присадибній ділянці. Перший спосіб - літнє вирощування цьоголіток до промислового розміру. Для цієї мети годяться навіть невеликі водойми, які мають розмір 4,5х6 м і глибиною від 0, 5 до 1, 5 м. Водойми не повинні пересихати.
2
Візьміть карасів -сеголеток в якомусь рибному господарстві в кількості до 20 штук на вищевказаний розмір водойми. Висадіть цьоголіток навесні, після розтину водойми. Карась - риба всеїдна. Він може харчуватися як тваринною їжею, що видобувається самої рибою в ставку, так і рослинними кормами, в якості яких використовуються распаренное зерно або горох, комбікорми для свиней, несолоним каші. При можливості годуєте карасів спеціальними спеціально для них кормами.
3
Годуйте карасів 1-2 рази на добу в один і той же час. Для годування краще всього використовувати так звані кормові столики. У цій якості можна застосовувати листи з алюмінію або нержавіючої сталі. Опустіть лист в воду на глибину боле півметра або на дно. На аркуші в певний час кидайте корм. Корм повинен бути з'їдений протягом 20-30 хв. Після цього часу видаліть нез'їдений корм. Якщо корм не прибирати, вода у водоймі зіпсується.
4
За сезон сеголетки мають сягнути промислового розміру і ваги 200-300 г. Восени виловіть всіх карасів , тому що в іншому випадку можливий замор від нестачі кисню.
5
Другий спосіб - безпосереднє розведення. Для нього необхідні виробники. В якості виробників найкраще брати золотого карася з природного водоймища. Серед карасів може бути деяка кількість срібних. Ставок в цьому випадку повинен бути більшого розміру і глибиною не менше 1,5 м. У ставку повинна бути водна рослинність. Годування карасів таке ж, як у попередньому випадку. Вилов проводиться восени.
6
Взимку у уникнення замору зробіть в льоду ополонки. Для зимової аерації води застосовуються електромотори з активаторами на осі. Їх опускають в ополонку в захисному кожусі з продірявленого цвяхом відра. Отворів повинно бути багато, але розмір їх повинен бути таким, щоб туди не могла заплисти риба. Також застосовується так званий аераційний канал. Це відвід з водойми, закритий рибозаградітельной сіткою, в якій встановлено човновий мотор з гвинтом.
7
При безпосередньому розведенні карась може почати дрібніти, оскільки після нересту кількість мальків у водоймі велика. Вони пригнічують один одного і заважають рости великим особинам. Для боротьби з цим явищем підсадите у водойму невелику (25-30 см) щуку. В кінці літа її можна виловити на блешню.
Зверніть увагу
Необхідно стежити за появою хижих комах у водоймі і по можливості видаляти жуків-плавунців і їхніх великих личинок. З дрібними личинками карась розбереться сам; Для малюків корм повинен бути подрібнений до стану пасти.
Корисна порада
Як риборазводні підійде пожежне водоймище; Для прискорення танення льоду навесні посипте поверхню водойми торф'яної крихтою; Якщо вода у ставку занадто м'яка, то на дно необхідно покласти природні шматки вапняку або мармуру. Карась любить жорстку воду.