Як побудувати арку з гіпсокартону. Як побудувати металеві профілі для арки.

Пластичність гіпсокартону дозволяє йому знаходити застосування для реалізації різних архітектурних форм. Велику популярність придбали арки з гіпсокартону , які встановлюються в дверному отворі і замінюють собою дверний блок.
Вам знадобиться
  • - панелі з гіпсокартону;
  • - алюмінієвий профіль, дюбелі і шурупи;
  • - електролобзик або ножівка;
  • - олівець, нитка і цвях;
  • - голчастий валик;
  • - наждачний папір;
  • - шпатель і шпаклівка;
  • - ганчір'я.
Інструкція
1
Встановіть в дверному отворі металеві напрямні для арки. Закріпіть їх за допомогою шурупів і дюбелів з дистанцією 15 см між шурупами.
2
Підготуйте 2 листа гіпсокартону розміром 80х45 см. (80 см - ширина стандартного дверного отвору, 45 см: 40 см - радіус закруглення арки, 5 см - запас для забезпечення рівного заокруглення). За допомогою нитки довжиною 40 см, один кінець якої прив'язаний до цвяха, а другий - до олівця, намалюйте дуги, рівні половині кола на обох аркушах. Виріжте півкола електролобзіком.Прікрепіте обидва листи гіпсокартону до металевих напрямних.
3
Підготуйте металевий профіль довжиною, що дорівнює довжині арочної дуги - 126 см (? * R = 3,1428 * 40? 126 см). Надріжте стінки профілю з відстанню 5-7 см. Вигніть профіль по заокругленню арки і зафіксуйте його.
4
Відріжте смугу гіпсокартону довжиною 136 см (на 10 см більше довжини арочної дуги). Потім перфорує (проткніть) її голчастим валиком і зволожите для надання більшої гнучкості. Зачекайте приблизно 20 хвилин. Гіпс повинен просочитися вологою і стати м'яким.
5
Тепер вигніть смугу гіпсокартону і прикріпіть її по вигину арки до торцевих профілів. Після того, як гіпсокартон висохне (протягом 12 годин), зашпатлюйте всі шви і стики.
6
Потім зашліфуйте наждачним папером висохлий матеріал і протріть арку вологою ганчіркою.
Зверніть увагу
При вигинанні смуги гіпсокартону не прикладайте великих зусиль, інакше вона може зламатися. Краще змочіть гіпсокартон ще раз і через деякий час спробуйте вигнути смугу повторно.
Корисна порада
Перш ніж приступати до монтажу арки, намалюйте кілька її варіантів в зменшеному розмірі на папері. Надайте їй різні форми. Щоб зробити арку пологішій, збільште радіус кола. Оригінально виглядатимуть полуарки. Виберіть вподобаний варіант.