Як зшити спідниці для фламенко. зшити спідницю з воланами.

Фламенко - запальний і видовищний іспанський танець - немислимий без дзвінкого клацання кастаньєт і зачаровують звиваються рухів воланів довгою спідниці танцівниці. Під звуки плаче гітари на очах у глядачів розігрується вічна драма під назвою «Він і Вона». Довга сукня з об'ємними воланами - обов'язковий атрибут пристрасного і гордовитого образу спекотної красуні-іспанки. Виконавиця фламенко може бути також одягнена і в костюм, що складається з облягає блузи з розкльошені рукавами і спідниці особливого крою, прикрашеної воланами.
Вам знадобиться
  • - міліметрівка й креслярські приналежності;
  • - швейні приналежності, швейна машина і оверлок;
  • - тканина шириною 140-150 см для основи спідниці - 2 довжини; для воланів - з розрахунку: 120-150 см воланів з 1 метра тканини.
Інструкція
1
Основу спідниці для фламенко становить довга спідниця-годе з шести (і більше) сильно розкльошують клинів. Величина кльошу по низу спідниці складає від 1 до 2,5 «сонця» (повного кола), що досягається різними прийомами крою. Для побудови викрійки клина зніміть три мірки: обхват талії (+ 1,5 см = ОТ), обхват стегон (+ 1 см = ОБ) і довжина виробу (ДІ), а також визначте бажану ширину і кількість воланів.
2
На міліметрівці накресліть вертикальну лінію середини клина і горизонтальну лінію талії; паралельно їй на відстані 19-20 см - лінію стегон. Відкладіть від лінії талії відстань, рівну довжині спідниці мінус ширина нижнього волана, і накресліть лінію низу. В обидві сторони від лінії середини клина відкладіть по лінії талії відрізки, рівні половині величини ОТ/6, по лінії стегон - половину величини ОБ/6, через отримані точки проведіть вертикальні лініі.Боковие відрізки між лініями талії і стегон оформите трохи опуклими лініями. Бічні сторони клина продовжите від рівня стегон симетричними лініями, перпендикулярними їй (кут розчину «годе» може бути і менше). Відкладіть на них відстані, рівні величині відрізка між лініями стегон і низу спідниці. Лінію низу оформите плавної напівкруглої кривої. Відзначте рівні притачивания воланів (якщо їх декілька).
3
Приколіть викрійку до тканини (можна скласти її шарами). Обведіть викрійку і зробіть припуски на шви 1,5 см з усіх боків. Викроїте шість однакових клинів. Також викроїте пояс: його довжина дорівнює ВІД + 5 см на застібку + 2 см на шви, а ширина дорівнює подвоєною ширині в готовому вигляді + припуск на шви 1,5 см.
4
Стачайте клини по довгим фігурним сторонам і разутюжьте шви. В шві на лівому боці спідниці зверху залиште місце для притачивания застібки (15-18 см). Ушийте потаємну застібку- «блискавку». На пріпуськах в місцях початку розкльошені надсекіте куточки. Обробіть зрізи швів на оверлок.
5
Прітачать пояс і виконайте на ньому подвійну застібку: на один ґудзик зовні, і на гудзик або гачок зсередини. Міцна застібка необхідна, оскільки вона повинна буде витримувати досить важку спідницю і вельми енергійні рухи танцівниці.
6
Волани зшиваються з декількох деталей. Кожна деталь являє собою кільце з внутрішнім діаметром 15 см, а діаметр зовнішнього кола дорівнює подвоєною ширині волана плюс 15 см. Кількість деталей кожного волана розраховується, виходячи з довжини лінії його притачивания: цю величину ділять на довжину внутрішньої окружності однієї деталі волана.
7
Викроїте і зшийте деталі нижнього волана, обробіть його нижній зріз на оверлок швом «рулик» нитками в тон основної тканини або, навпаки, контрастними. Волани можна зробити подвійними - верхній шар з основної тканини, а нижній - з контрастною (причому нижній шар може виглядати з-під верхнього). В цьому випадку викроїте і зшийте обидві деталі подвійного волана, обробіть нижні зрізи і змітайте верхні зрізи один з одним.
8
Нижній волан (одинарний або подвійний) прітачать до нижнього зрізу спідниці. Складіть волан і полотнище спідниці лицьовими сторонами, поєднуючи зрізи, і прокладете строчку. Заутюжьте припуски з виворітного боку в напрямку вгору.
9
Таким же чином викроїте і прітачать на намічених рівнях решта волани, укладаючи їх на полотнище спідниці лицем до лиця і необробленим зрізом в сторону низу вироби. Можна злегка приутюжить шов сточування з лицьового боку через проутюжільнік або з використанням знімною підошви праски.
Корисна порада
Спідниці для фламенко шиють із щільних, але не товстих тканин типу Кошіба, креп-сатину, жоржета, а також деяких стрейчевих тканин. Тканина повинна бути достатньо важкою, щоб гра з подолом спідниці була більш ефектною, а також міцною, тому що на ній тримається велика кількість воланів і воланов.Очень ефектно виглядають спідниці з використанням контрастних за кольором тканин. Класичними вважаються забарвлення в горох різного розміру, чорно-червоні поєднання, малюнки з крупними квітами. В спідницях і сукнях для виступів до подолу зсередини пришивається ще кілька оборок з жорсткої тканини типу плащової тканини для більшого обсягу і особливого ефекту при грі зі спідницею в танці.