Як підрізати фікус.

Формування фікуса необхідно проводити тоді, коли рослина стало занадто розлогим і непривабливим. Після правильної обрізки фікус повинен виглядати так, як ніби ви його взагалі не чіпали. Якщо зважитеся на зміну природної форми рослини, вам доведеться неабияк потрудитися - фікус буде наполегливо повертатися до звичної для себе формі.
Інструкція
1
Зазвичай обрізку фікуса виробляють незадовго до активного росту рослини, який починається навесні. Сигналом для початку операції може служити поява пагонів з молодими листочками. Цей період вказує на те, що рослина придатне до обрізку. Але якщо ви упустили цей момент, то краще відкладіть процедуру до наступного сезону.
2
Для обрізки необхідний чистий гострий інструмент - ніж або секатор. Ні в якому разі не відривайте кору зі стовбура рослини і не викручуйте гілку. Пам'ятайте, що акуратні зрізи будуть затягуватися швидше, і це в багато разів зменшить ризик потрапляння в них різних інфекцій. Крім того, вони не будуть псувати зовнішній вигляд фікуса . Також не потрібно занадто глибоко врізатися в гілку або стовбур, від яких ви відділяєте непотрібний втечу. У той же час не залишайте «пеньків» - вони можуть стати джерелом інфекцій, та й сам фікус буде виглядати не дуже привабливо.
3
Видаляйте гілки, які переплітаються один з одним, що ростуть прямо в центр дерева або конкуруючі з головним стовбуром, а також ті, зростання яких порушує форму дерева.
4
Якщо ваш фікус має один ствол, то з ним впоратися буде досить легко. Але якщо у рослини кілька основних пагонів, його обрізати буде складніше. Вам може допомогти дерев'яний брусочок, який необхідно помістити між стовбурами рослини. Завдяки цьому, фікус придбає V-подібну форму, природну для дерева. Для того щоб брусочок не зашкодив кору дерева, попередньо оберніть його м'якою ганчіркою.
5
Почніть обрізку зі слабких і запущених гілок. Іноді кілька гілок перетинаються один з одним, заважаючи обопільною зростанню. У такому випадку обріжте більш слабку з цих гілок. При цьому необов'язково видаляти гілку повністю, досить обрізки до великого розгалуження.
6
Для того щоб ви могли самостійно формувати бажане напрямок росту гілок, обріжте до розгалуження або до листа витягнулися гілки з одного боку дерева.
7
Іноді гілки фікуса починають витися в різні боки. Це може статися від того, що рослина знаходиться далеко від джерела світла. Щоб уникнути цього, досить перенести рослину в більш освітлену частину кімнати і раз на тиждень перевертати його навколо осі.