Як знайти роботу в Фінляндії.

Умови праці в Фінляндії значно краще, в порівнянні з Росією. Заробітна плата висококваліфікованих фахівців тут тримається на європейському рівні, та й некваліфіковану працю оплачується досить високо за російськими мірками - в середньому 8 євро на годину. До всього іншого деякі роботодавці пропонують своїм співробітникам харчування та житло. От тільки як роздобути робоче місце в Фінляндії ?
Інструкція
1
Отримання дозволу на проживання. Ця вимога не поширюється на жителів країн Євросоюзу, до якого Росія, на жаль, не належить. А також на тих, хто планує працевлаштуватися перекладачем, викладачем або спортивним тренером. Не вимагає наявності посвідки на проживання і сезонна робота, дуже популярна в Фінляндії - це збір грибів та ягід. У кожному разі, працювати без отримання посвідки на проживання росіянин може не більше 3-х місяців. При цьому оплата страховки і візи лягає на ваші плечі, а точніше - на ваш гаманець. Отримати посвідку на проживання ви можете тільки після того, як у вас на руках буде офіційне запрошення від роботодавця.
2
Пошук роботи. Для влаштування на постійну роботу в Фінляндії необхідно знати фінський або хоча б шведська мова - це по закону. На практиці справи йдуть трохи інакше, багато компаній, переважно зі сфери зв'язку, телекомунікацій, IT, беруть на роботу і англомовних співробітників. Подібна практика характерна і для компанії Nokia. Велика частина іноземних фахівців в Фінляндії задіяна в сфері високих технологій і в області сільського господарства. З кожним роком збільшується число вакансій у сфері готельного та туристичного бізнесу.
3
Альтернативний варіант - російський роботодавець. Ви можете спробувати знайти роботу і в російській компанії, що здійснює свою діяльність на території Фінляндії . Таким чином ви значно полегшите собі збір необхідних дозволів.
4
Перевірте роботодавця. В Фінляндії теж зустрічаються "нечисті на руку" роботодавці, тому не варто дуже вже довірливо ставитися до занадто привабливим пропозиціям. Приміром, варто насторожитися, якщо майбутній керівник прагне взяти на себе всі турботи, пов'язані з офіційним працевлаштуванням, отриманням виду на проживання, пошуком житла і подібними питаннями.