Як хромувати пластик. Хромування пластика.

Хромовані вироби сьогодні дуже популярні. І справа не тільки в їх привабливому зовнішньому вигляді, але і у відмінних споживчих якостях. Шар хрому оберігає виріб від корозії і механічного пошкодження, служить тепловим полотном та ін. Очевидно, що вартість виробів з покриттям вище, ніж звичайних, а тому є сенс хромувати самостійно. Для дослідів використовуйте пластик .
Інструкція
1
Для здійснення хромування пластик а з успіхом можна використовувати мініатюрну гальванічну установку, яка не вимагає приміщення виробу у ванну. В установку входить трансформатор зниження напруги в 12 В і струму на 0,8 і 1 А, кисті зі спеціальною щетиною (корпус виготовлений з органічного скла діаметром 20-25 мм - в нього заливається електроліт). Також замість трансформатора використовується акумулятор з усіма проводами. Кистьову щетину необхідно обмотати свинцевим дротом (при нестачі можна замінити мідним). На корпус кисті потрібно встановити діод типу ДЗОЗ - ДЗО5. Анод діода з'єднайте з одним з кабелів трансформатора понижувальної обмотки, катод, зафіксувавши його в затиску, необхідно з'єднати з покривається деталлю. При застосуванні акумулятора діод не використовується.
2
Деталі, які слід обробити, необхідно відчистити від жиру, іржі та іншого бруду. Потім потрібно обробити деталь в розчині, склад якого включає 100-150 г натру, 3-5 г силікатного клею, а також 35-50 г кальцинованої соди на 1 літр води. Обезжирюючих розчин необхідно нагріти до температури 80-100 градусів С, в залежності від ступеня забруднення деталі і тримати його в ньому деталі від 15 хв до 1 години. Залежно від того, рівна і чиста поверхня деталі, залежатиме гальванічне покриття. Попередньо оброблену деталь з'єднують з трансформатором, в кисть заливають необхідну кількість електроліту і подають харчування. Наносячи на поверхню деталі рівний шар металу, що залишається від електроліту, акуратно рухайте кисть по руху вгору і вниз. З метою досягнення необхідної товщини покриття проходження по одному місцю варіюється від 20 до 30 разів. Заповнюйте електролітом кисть, коли він закінчиться.
3
Після обробки деталь необхідно промити в стічній воді з подальшою поліровкою шматком матеріалу. З наведеними вище розчинами потрібно поводитися з великою часткою обережності, щоб не отримати небажаних опіків і отруєння. Зберігати посуд найбезпечніше буде в скляній тарі з темною поверхнею і міцної пробкою.
4
Також до уваги візьміть той факт, що не всі покриття піддаються впливають за різними металами. Приміром, щоб справити покриття сталевої деталі нікелем, її перед цим обробляють тонким шаром міді, в той момент як хромова поверхня добре взаємодіє з нікельованої поверхнею.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Yz9SOombDm4