Як оформити портфоліо дитини.

У сучасному суспільстві портфоліо оформляють як дорослі, так і діти. Воно дозволяє відобразити всі результати діяльності та стимулює до подальших успіхів. Дитячі портфоліо дещо відрізняються, наприклад, від портфоліо вчителя. Але суть його та ж: створити папку з відомостями про себе.
Інструкція
1
Будь-яке портфоліо починають створювати з оформлення титульного аркуша. Напишіть прізвище, ім'я дитини, а також дату і місце народження.
2
Позначте, яке дошкільний навчальний заклад він відвідував.
3
Приклейте фотографію дитини або попросіть його, щоб він спробував сам намалювати свій портрет. При оформленні портфоліо дитини вітається дитяча творчість.
4
Далі обговоріть з ним, які розділи або рубрики він хотів би включити до портфоліо . Наприклад, можна включити відомості про фізичний розвиток малюка. Вкажіть ріст і вага при народженні. Потім щороку відзначайте зміни даних.
5
Попросіть дитини написати автобіографію. Нехай його робота буде недосконалою, але через час йому буде цікаво побачити результати своєї праці. В автобіографії він зможе написати не тільки про основні етапи свого життя, а й розповісти про ставлення до батьків, бабусям і дідусям.
6
Ви можете допомогти йому оформити генеалогічне древо. Візьміть за основу велике дерево і підпишіть імена родичів, починаючи з коренів і закінчуючи тонкими гілочками.
7
Напишіть обов'язково про захоплення дитини. Наприклад, він відвідує ізостудії або навчається в музичній школі, займається у спортивній секції або захоплюється вишивкою. Можна прикласти результати цієї діяльності. Наприклад, фотографії із зображенням роботи (вишивки, малюнка, аплікації) або спортивного змагання.
8
Прикладіть підтвердження досягнутих результатів. Це можуть бути грамоти, дипломи, листи подяки, медалі, посвідчення про закінчення навчання, наприклад, в школі раннього розвитку.
9
Відобразите в портфоліо , які мультфільми або яку музику любить дитина. Які книги воліє читати.
10
Напишіть про захопленість тим чи іншим предметом у школі. Якщо є успіхи, вкажіть це. Наприклад, він брав участь в предметній олімпіаді або науково-практичної конференції та має призові місця.
11
Можна прикласти і реферати, підготовлені дітьми до різних наукових читань або конференціям.
12
Відведіть місце під питання анкети. Діти дуже люблять просити друзів заповнювати їх.
13
В кінці портфоліо оформите розділ для відгуків та пропозицій.