Як годувати дитину.

Щоб уникнути проблем зі здоров'ям і поведінкою, треба правильно годувати малюка. Ваш малюк з кожним днем зростає і розвивається, досліджує навколишній світ. У шість-дев'ять місяців дитина із задоволенням пробує на смак різну їжу, сам їсть печиво або баранку, тримаючи в руці, намагається пити з чашки, пробує утримати ложку. Значить, настав час допомогти йому освоїти всі ці премудрості і найголовніше виробити позитивне ставлення до прийому їжі.
Інструкція
1
Обов'язково перед їжею мийте малюкові руки. Зазвичай, у віці 6 - 9 місяців в раціон дитини треба ввести багато нових продуктів. Вводити треба поступово, не застосовуючи насильство, щоб у малюка сформувалося до прийому їжі позитивне ставлення.
2
Розмовляйте з дитиною, готуйте його до прийому їжі заздалегідь - пояснюйте, що він зараз буде обідати, і обід буде дуже смачним.
3
Як правило, малюки в цьому віці вже добре їдять з ложки різноманітну їжу: кашу, пюре, м'ясо (якщо лікар уже дозволяє). Розкажіть йому, який він вже великий, раз вміє їсти з ложки, і який молодець.
4
Поступово змінюйте позу дитини при годуванні. У 5 - 6 місяців малюк їсть в напівсидячому положенні. З 6,5-7 місяців дитину можна вже садити для прийому їжі, але з підтримкою.
5
Коли малюк навчиться добре сидіти, приблизно в 7,5-8 місяців, під час годування саджайте його в спеціальний дитячий стільчик.
6
С семимісячного віку малюка треба привчати пити з кухля. Спочатку ви самі підносите чашку до рота дитини, але поступово треба вчити малюка тримати чашку самостійно, щоб до 11 місяців малюк сам умів з неї пити.
7
Давайте дитині в руку печиво, хліб або сухар, щоб він вчився є. Якщо у малюка ще немає зубів, він все одно гризе його яснами. Давати хліб треба до прийняття їжі, малюк повинен сидіти за столиком, а ви в цей час можете приготувати йому їжу.
8
Привчайте дитину вже з такого віку до акуратності. Підв'язуйте малюкові слюнявчик або серветку, на ложечку набирайте стільки їжі, щоб дитина могла її проковтнути. Намагайтеся при годуванні не бруднити підборіддя і щоки малюкові, а якщо забруднили - одразу витріть серветкою. Під час годування дитячий столик теж повинен бути чистим. Якщо на столик щось потрапило з їжі - відразу треба витерти, не чекаючи закінчення годування.
9
Батькам важливо зрозуміти, що вже з раннього віку у дітей формуються харчова поведінка і звички, і треба допомогти малюкові виробити їх. Яким буде його поведінка - залежить від вас. Дотримуючись нескладні правила, ви допоможете своєму малюкові навчитися їсти самостійно, дотримувати акуратність і виробити правильну поведінку при прийомі їжі.