Як охолодити акваріум.

Щоліта перед господарями акваріумів встає одна проблема - як вчинити, коли вода в акваріумі нагрівається до 30 градусів. Відомо, що подібна температура може виявитися згубною для більшості видів риб. Так що ж робити?
Інструкція
1
Занадто висока температура води в акваріумі небезпечна тим, що розчинність кисню в ній зменшується, в той час як зміст шкідливого вуглекислого газу збільшується. Крім цього розкладання органічних речовин відбувається в перегрітій воді швидше, а це також може викликати отруєння мешканців акваріума. Зверніть увагу, що не всі риби можуть переносити різке підвищення температури води, багато хто може отримати тепловий удар. Також перегрів робить негативний вплив на роботу акваріумного обладнання, так як різні фільтри та помпи не оснащені власною системою охолодження, охолоджуються вони за допомогою пропускається через себе води, перегріта вода часто стає причиною того, що вони виходять з строя.Так як же охолодити воду в акваріумі в сильну спеку? Способів є кілька, і кожен має свої переваги і недоліки.
2
Скористайтеся спеціальними охолоджувачами для акваріумів . Такі пристрої надійні і не споживають багато електроенергії. Однак зверніть увагу, що у них є свої мінуси. Вони дуже дорогі (на суму менше 500 у.о. і не розраховуйте), акваріум великих розмірів зажадає наявності декількох пристроїв, що означає нечувані витрати. До того ж багато з подібних приладів працюю лише за умови, що температура навколишнього повітря не піднімається вище 35 ° С, що при аномальній спеці в літній період робить їх просто марними. Крім цього дані пристрої не обладнані власними системами охолодження, а значить, вам доведеться охолоджувати сам пристрій (найчастіше за допомогою вентилятора).
3
Спробуйте використовувати для охолодження акваріумів так звані «дідівські» способи. Наприклад, щодня міняйте частина води в акваріумі. Візьміть частина прогрітій води і замініть її на більш холодну, тим самим загальна температура води в акваріумі понизиться. У самих запущених випадках замінюйте до половини всієї води в акваріумі.
4
Спосіб другий (ще більш дієвий). Помістіть в акваріум пакетики з льодом. Головне, переконайтеся, що ємність з льодом добре закрита, адже якщо трапиться протечка, риба може загинути огляду на різке переохолодження. Пакети з льодом кладіть в самі маловідвідувані куточки вашого акваріума, так як контакт риби з пакетом може закінчитися плачевно. Міняйте пакети раз в 5-6 часов.І ще одна порада. У сильну спеку тримайте кришку акваріума відкритою, так випаровування води допоможе знизити температуру води. Якщо ви тримаєте так званих стрибаючих рибок, то покрийте акваріум сіткою з дрібними осередками (саме дрібними, щоб риба в них не застрягла).