Як зібрати фідер.

Фідер прийшов до нас з Англії порівняно недавно, але набирає все більшу і більшу популярність серед наших риболовов.По своїм устроєм він дуже схожий з нашими донками, проте є пристроєм більш ефективним і зручним у застосуванні. Купити готовий фідер в магазині може не кожен, тому поговоримо про те, як зібрати його самостійно.
Вам знадобиться
  • - волосінь;
  • - вудилище
Інструкція
1
Якщо ви з тієї чи іншої причини вирішили самостійно зібрати фідер, то порядок ваших дій буде такий. Для початку підберіть вудилище, враховуйте при цьому вага використовуваних приманок, чутливість вершинок (вершинки можуть бути м'які і жорсткі).
2
Що стосується вибору волосіні, то тут може бути два варіанти: плетена жилка і монофільна. Якщо ви вибираєте плетену волосінь, то вибирайте найбільш м'яку, це забезпечить їй велику зносостійкість. При виборі монофильной волосіні навпаки зупиняйтеся на більш жорстких варіантах, це дозволить знизити коефіцієнт розтягування, а також підвищить загальну чутливість снасті. Всі фідерні волосіні більш-менш схожі, вони мають темне забарвлення, велику розмотування, кожна оснащена спеціальним покриттям, що захищає її від хімічних, а також механічних пошкоджень, забезпечує покращене ковзання волосіні по кільцях. Пам'ятайте, що лов фідера передбачає, що волосіні будуть тонучими.
3
Оснастку вибирайте однакову для стоячої води і для сильної течії. Майте в запасі кілька готових оснасток, це дозволить вам при необхідності провести швидку заміну. Гачок підбирайте, грунтуючись на розмірі передбачуваної видобутку. Щоб уникнути втрат при монтажі оснащення, просто закріплюйте кожний наступний вище гачка елемент міцніше попереднього.
4
Для залучення риби використовуйте годівницю з підгодовуванням. Для виготовлення такої візьміть звичайну годівниці-пружину, видаліть обмежує бортик, який розташовується на центральному пластиковому стрижні, і витягніть сам стрижень. Потім розплавте невелика кількість свинцю, занурте туди годівницю, дочекайтеся, поки свинець застигне, а потім зачистите гострі кромки і краю за допомогою великого напільніка.В якості насадки використовуйте опаришів, гнойових хробаків, перловку, макарони-зірочки, манну кашу, консервовані кукурудзу або зелений горошек.Прікормку краще використовуйте саморобну з крупи, масла не додавайте, воно лише погіршить клейкість приготовленої суміші.
Щоб зробити годівницю для фідера, спочатку вирішіть, що ви будете використовувати для її обважнення. В основному для цього використовується свинець. А його можна виплавити або ж скористатися самоклеящимися грузиками для балансування дисків. Другий варіант простіше - на важки вже вказана вага. А якщо свинець лити, вам потрібно невелика дерев'яна заготовка для відливання свинцевих смуг.
Вам знадобиться
  • Крім свинцю, вам знадобиться пластикова пляшка ємністю 1,5 л, степлер канцелярський, звичайні ножиці, лінійка, шматок міцного дроту, паяльник, а також фломастер.
Інструкція
1
Якщо ви вирішили плавити свинець, подбайте про витяжці повітря, а також про безпеку для очей і шкіри, так як розплавлений свинець може розбризкуватися.
2
Що ж з дерев'яною заготівлею? Візьміть будь-яку дошку і виберіть стамескою підходяще для відливання свинцю поглиблення. Довжину і ширину вибирайте на свій розсуд, однак оптимальною довжиною буде 15 см, шириною - 10 см і глибиною - 2-3 мм. Чому варто вибирати саме дерево? Та тому, що при литві свинцю в таку заготовку він ніколи не розбризкується і досить легко виймається з нього.
3
Відплив смужку, зважте її і визначте, якою її вага припадає на ширину кожного сантиметра поверхні пластини. А тепер, відповідно її вазі, розріжте пластину на смужки довжиною 10 см. Можете маркувати так, як вам завгодно, оскільки свинець досить м'який. Досить просто трохи накерніть або процарапать цифру. Якщо пластина вийшла занадто товстою, просто розплющите її молотком.
4
Тепер візьміть пластикову пляшку, відріжте від неї з середини широку смужку і розмітьте її на більш вузькі смуги для заготівлі основи вашої годівниці. Згортайте ці смужки кільцями і скріпляйте суміщені краю степлером. Скрутіть з дроту петельку і накладіть свинцеву пластину на заготівлю, з одного боку закріпивши.
5
Тепер пропаліть паяльником або проколіть діркопробивачем отвори в основі годівниці. Якщо ви користуєтеся паяльником, згладжуйте пальцем місце пропалювання. Нерівності при цьому будуть вм'ята всередину, тому корм буде міцніше триматися.
6
Така годівниця має хорошу плавучість, що допомагає їй уникати зачепів за бровки, а також швидше піднімати рибу до поверхні води.