Як зробити освітлення для акваріума.

Життєдіяльність рослин і риб в акваріумі безпосередньо залежить від освітлення. Якщо воно вибрано правильно, то і здоров'я всіх організмів буде в нормі. А як організувати грамотне освітлення для вашого акваріума, які нюанси необхідно враховувати? Про все по порядку.
Інструкція
1
При влаштуванні освітлення для акваріума не забувайте про наступні важливі моменти. Для освітлення використовуйте лампи розжарювання і люмінесцентні лампи. Що стосується потужності, то орієнтуйтеся, виходячи з цього: 1-1,2 Вт/л для ламп розжарювання і 0,4 Вт/л для люмінесцентних ламп.
2
Лампи розжарювання добре підходять для багатьох риб і рослин, так як їх світло добре засвоюється рослинами, він також прекрасно підкреслює забарвлення риб. Однак коефіцієнт корисної дії лампи становить лише 5% енергії (інші 95 перетворюються в тепло, тобто якщо вам потрібно створити освітлення акваріума в 100 літрів, то буде потрібно лампа в 120 Вт, а до скла таку не притулившись. Тому візьміть лампи розжарювання і помістіть її поверх акваріума, так щоб світло проникав на глибину приблизно сантиметрів 10 (не більше 30 см).
3
Люмінесцентні дампи більш поширені, їх ккд в чотири рази більше, ніж у вищезгаданого варіанту і вони в три рази економічніше. У магазинах ви зустрінете різні типи даних ламп. При виборі звертайте увагу на вимоги риб і рослин, що живуть в акваріумі до спектру випромінюваного світла. Якщо ви тримаєте в акваріумі тільки риб, морські безхребетні і рослини там не присутні, тоді вирішальними факторами будуть потужність лампи і тип світіння. Якщо ж ви тримаєте і морські та прісноводні рослини, то тут ви повинні неодмінно організувати правильне освітлення , так, щоб воно впливало на процес фотосинтезу.
4
Якщо ви влаштували акваріум зовсім недавно, то через пару місяців ви можете зробити висновки про те, наскільки правильно ви вибрали для нього освітлення . Для цього дивіться на рослини з подовженим стеблом. Освітлення влаштовано добре, якщо листя у рослин нормального розміру і кольору. У разі якщо листя у рослин вузькі, то проблема може бути в нестачі харчування або в дуже яскравому освітленні. Внесіть в акваріум добрива, якщо змін не настане - звільніть освітлення . Також перевірте вміст у воді кисню. Якщо насичення киснем на початку світлового дня становить не менше 5 мг/л, ввечері 8-10 мг/л, то все зроблено правильно.