Як купити мопед.

Безліч людей, перед тим як придбати яку-небудь цінну річ, з якою надалі шкода буде розлучитися або ж термін придатності якої великий, віддає перевагу товару вживане. Це стосується і автомототехники. Незважаючи на те, що на старі мотоцикли ціни цілком прийнятні, потрібно бути уважним при виборі.
Інструкція
1
Почніть пошук мопеда у всесвітній мережі, газетах з приватними оголошеннями. Розкажіть про плани покупки вашим друзям - «сарафанне радіо» працює добре і бути може, хтось із знайомих побажає продати вам свій мопед або скутер.
2
Зверніться за допомогою в мотоклуб. Як правило, співробітники і відвідувачі клубу із задоволенням діляться враженнями про техніку і підказують новачкам особливості кожної моделі, до того ж, вони чудово обізнані про те, хто і що продає зараз. Якщо ви бажаєте все ж придбати новий транспорт, то вам завжди порадять тих, хто займається продажами професійно.
3
Зверніть увагу на ціну мопеда . Ціна, яка не перевищує 300-400 доларів, повинна насторожити покупця - як правило, таку вартість призначають, коли мопед потрібно швидко «скинути», а це означає, що або техніка несправна (або жити їй залишилося не довго), або вона в угоні .
4
Огляньте мопед на предмет вм'ятин, фарбувань, слідів аварії, технічний огляд довірте тому, хто розбирається в техніці. Особливу увагу потрібно приділити двигуну, витраті масла і палива, а також станом гальмівної системи.
5
Попросіть проїхати на мопеді не менше 500 метрів. Справа в тому, що пристрій мопедів таке, що спочатку він може просто «рвати» з місця, а вже через 400-600 метрів почати «чхати». Прислухайтеся до звуку двигуна - чи немає сторонніх шумів. Звук повинен бути рівномірним і тактовним. Можливо наростання його сили.
6
Якщо технічні характеристики вас влаштували, то складайте з продавцем договір купівлі-продажу і ставте ваш мопед на облік ГИБДД. Має сенс перевірити мопед по базі ГИБДД на предмет угону ще до того, як ви передали продавцеві гроші. Якщо перевірка займе декілька днів, залиште продавцеві невеликий заставу, взявши з нього розписку про отримання грошей. Не забудьте оформити страховку, а також подбати про сигналізацію або проти викрадення.
Корисна порада
Подбайте про власну безпеку - купите шолом, захисне спорядження (є, наприклад, куртки з поліурітановимі вставками на ліктях і жорсткими ребрами, які захищають тіло під час удару).