Як зробити рукавички.

Не завжди вдається підібрати за кольором або розміром рукавички для свого гардеробу. Не біда. Можна пов'язати їх самій. І це нескладно.

Вам знадобиться

панчішні спиці (5 штук), 100 г пряжі

Інструкція
1

На спиці наберіть 40 петель, і розподіліть їх рівномірно на 4 спиці, тобто по 10 петель на одну спицю. В'яжіть по колу гумкою 2х2 або 1х1 для манжети 5см.

2

Продовжіть в'язання основним узором або лицьовій гладдю. Починайте надбавки для клина великого пальця. Для цього після 1-го ряду лицьовій гладі і перед і після 1-й петлі 1-й спиці додайте по 1 петлі. Протяжку між двома петлями пров'яжіть лицьовій схрещеної. Всі додані петлі залишаємо на 1-й спиці. Ці надбавки повторіть ще 5 разів через кожні 4 ряди. При цьому кожен раз в ряду додаються 2 петлі.

3

Через 6 см від початку клина приміряйте рукавичку і подивіться, чи закрита кисть до початку великого пальця. Потім 13 петель клина великого пальця слід тимчасово залишити на шпильці.

4

Між останньою петлею 4-й спиці і 1-й петлею 1-й спиці набріте для перемички нові 3 петлі. В ряду вийде 42 петлі. Зв'яжіть у висоту 5 см і знову приміряйте рукавичку. Якщо кисть закрита (без пальців), можна починати вив'язування окремих пальців.

5

В останньому ряду залиште непровязаннимі останні 6 петель для вказівного пальця. Залиште по 21 петлі для верхньої та нижньої сторін рукавички так, щоб отвори англійських шпильок перебували з боку початку ряду.

6

Вказівний палець Пров'яжіть 6 петель нижнього боку і 6 петель верхньої сторони і наберіть для перемички нові 2 петлі. Вийшло 14 петель для пальця. Ці петлі розподіліть на 3 спиці і в'яжіть по колу. Довжина пальця рукавички достатня, якщо виступає кінчик вашого пальця. Для кінчика пальця в наступному ряду в'яжіть по 2 петлі разом.

7

Середній палець. Візьміть по 5 петель нижньої і верхньої сторін, витягніть з перемички вказівного пальця 2 петлі і наберіть для перемички нові 2 петлі з боку безіменного пальця = 14 петель. В'яжіть у висоту за величиною пальця, потім виконати кінчик пальця, як для вказівного пальця.

8

Безіменний палець Візьміть по 5 петель нижньої і верхньої сторін, витягніть з перемички середнього пальця 2 петлі і наберіть для перемички нові 2 петлі з боку мізинця = 14петель. В'яжіть на висоту, потім виконайте кінчик пальця, як для вказівного пальця.

9

Мізинець Візьміть залишилися 10 петель і витягніть з перемички безіменного пальця 2 петлі = 12 петель. В'яжіть на висоту мізинця. Кінчик пальця як для вказівного пальця.

10

Великий палець Візьміть залишені 13 петель і витягніть з перемички 3 петлі = 16 петель. В'яжіть на висоту пальця, кінчик пальця виконати наступним чином: в одному ряду пров'яжіть по 2 петлі разом, на цих 8 петлях пров'яжіть ще 1 ряд. Потім петлі стягніть робочою ниткою.

11

Закріпіть на виворітній стороні всі нитки і в разі необхідності зашейте отвори між пальцями.

Корисні поради

Змінюйте довжину візерунка манжети або довжину пальців, по загальному опису ви зможете зв'язати різні види рукавичок.