Як підтримувати зв'язки.

Зв'язки - складова успіху. З процесом глобалізації суспільства контакти - мало не найважливіший актив компанії та багатство людини. Часто люди віддають перевагу «обрубувати» контакти замість того, щоб розвивати їх і переглядати.
Інструкція
1
Зробіть інвентаризацію зв'язків. Згадайте про особисті, соціальних та ділових контактах. Вивчіть всіх родичів, друзів, знайомих, однокурсників, колег. Випишіть імена на великий аркуш паперу, додавши до кожного з них сферу діяльності або інтерес. Відзначте, ніж людина може бути корисний. В ідеалі потрібно створити зручну картотеку, в якій можливий пошук людини за алфавітом або по потрібній сфері. Вказуйте в картці контакту інформацію: дату народження, де познайомилися, хобі, імена членів родини.
2
Приділяйте хоча б п'ять-десять хвилин кожен день, щоб привітати людей з «бази зв'язків» з днем народження, професійними святами, новим роком і іншими подіями. Іноді пишіть листи, повідомляйте новини, запрошуйте на ділові заходи, виявляйте знаки уваги.
3
Пам'ятайте, що підтримка контактів передбачає взаємовигідний обмін інформацією, досвідом, допомогою. Не варто нещадно експлуатувати людей. Пропонуйте допомогу, діліться цікавою інформацією. Заохочуйте за надані послуги і за проявлену добре ставлення. Управління та підтримка зв'язків будується на мистецтві дружити. Ставтеся до людей, як до друзів: спілкуйтеся, зустрічайтеся, створюйте приводи для спільного проведення часу. Фундамент успіху - особисті довірчі відносини.
4
З появою соціальних мереж, які об'єднують мільйони людей по всьому світу, підтримувати відносини стало простіше. Ви публікуєте новина на сторінці або викладаєте фото, і всі друзі моментально повідомлені про те, що нового відбулося за останній день. Обов'язково використовуйте інтернет-ресурси для підтримки реальних і віртуальних зв'язків.
5
Зустрічайтеся з колишніми однокласниками, однокурсниками, товаришами по службі. Такі зустрічі - хороший привід освіжити контакти, поспілкуватися, бути в курсі новин, розповісти про свої досягнення.
6
Періодично переглядайте картотеку зв'язків. Додавайте нові дані, робіть позначки. Все з часом міняється, відомості застарівають. Щоб дані були актуальні, картотеку потрібно вести постійно.
7
Будьте позитивні, розширюйте коло інтересів. Успішність і позитивний настрой допоможуть не тільки підтримувати сформовані контакти, але і здобувати нові.