Як пофарбувати вікно.

Забарвлення дерев'яного вікна - процедура нескладна. Проводити її рекомендується в міру необхідності або в будь-який час, коли захотілося змінити вигляд віконної рами. Найчастіше рами фарбують у білий колір або покривають лаком, що дозволяє зберегти колір і структуру натурального дерева.
Інструкція
1
Перед початком забарвлення переконайтеся, що всі стулки працюють без проблем. Якщо ж такі є, потрібно усунути виниклі неполадки - замінити або відремонтувати петлі і фурнітуру. Наклейте на скло малярську стрічку.
2
Обробіть шкіркою всю раму. Особливу увагу приділіть потемнілим місцям, ділянкам з цвіллю і відшарувалася фарбою. Проявляйте особливу обережність при роботі поблизу скла. Неакуратність може спричинити за собою пошкодження як деревини, так і скла.
3
Очистіть вікно від пилу, ворсинок. Тріщини і вм'ятини заповніть шпаклівкою і обробіть наждачним папером. У результаті повинна вийти рівна і гладка поверхня. Необроблені ділянки легко піддаються впливу навколишнього середовища, що необоротно потягне за собою утворення дефектів на поверхні деревини. Прогрунтуйте раму. Для цієї мети рекомендується використовувати грунтовку на водній основі.
4
Покрийте лаком або фарбою. Якщо вікно встановлено в приміщенні з підвищеною вологістю, правильніше буде використовувати фарбу, виготовлену на масляній основі. При виборі лакофарбових матеріалів потрібно віддавати перевагу покриттю для внутрішніх робіт. Після повного висихання фарби ретельно огляньте поверхню і при необхідності покладіть другий шар лаку або фарби.
5
Дайте рамі добре просохнути і промийте її прохолодною мильною водою з додаванням нашатирного спирту. Ретельно протріть. Огляньте скла. Якщо на них потрапила фарба, видаліть її скребком або розчинником.
Зверніть увагу
Для продовження служби дерев'яного вікна обов'язково перевіряти його стан хоча б раз на рік. Особливо це стосується вікон, які виходять на захід чи південь.
Корисна порада
Традиційно вікна фарбують у білий колір. Але якщо біла рама не вписується в інтер'єр, її колір може бути будь-яким. Головне вона повинна ідеально підходити до загальної колірної гамі приміщення.