Як годувати коропів. Як правильно зробити годівницю на коропа.

Карп - це цінний велика промислова риба і об'єкт розведення в ставках. Штучне вирощування коропа - справа цілком здійсненне. Розведення коропа може передбачати його штучне годування. Без внесення кормів, на природних ресурсах водойми в середній смузі можна виростити за рік не більше 20 кг риби в перерахунку на 0,1 га, а з підгодівлею - у кілька разів більше. Тому людині, яка вирішила зайнятися розведенням коропів , потрібно знати, як правильно їх годувати.
Інструкція
1
Важливе значення для росту й життя риби грає кормова база, що складається з природної їжі і приготованих кормів. Штучно приготовлені корми - зерновідходи пшениці, ячменю, кукурудзи і т.д., макуха і комбікорм. Якщо комбікорм легко кришиться, то замісіть його у вигляді густого тесту. Зерна злакових повинні бути набряклими, а зерна рицини або квасолі - пропареними.
2
Їжу вносите у ставок вручну і за допомогою годівниць. Вручну їжу для коропа вносите на строго певні кормові точки або смуги на вільних від водної рослинності ділянках водойми з твердим грунтом. У ставках з м'яким грунтом використовуйте столи-годівниці. Можна застосовувати годівниці як пасивного, так і активного (дозуючі видачу корму) типів. Досить ефективні митників автокормушки і аерокормушкі.
3
Добова норма годівлі визначається масою риб і температурою води. При вазі до 0,5 г кількість корму має становити 100%, масі риб 500г - 2,8% їх масси.Молодь коропа слід годувати через кожну годину. Після досягнення маси 10 г кількість прийомів їжі може бути скорочено. При температурі води 24 ° С число годувань може не перевищувати 6, при 14-20 ° С - 4 і при - 14 ° С рибам потрібно давати їжу 2-3 рази на день. Взимку при температурі води вище 6 ° С рибу також слід годувати, але добовий раціон повинен складати не більше 2% маси риби.
4
Збільшення кількості годувань додатковим харчуванням також повинно бути пропорційно зниженню доступності натуральних продуктів, тобто при мінімальному вмісті природного корму - максимальна кількість прийомів їжі, і, навпаки, в період максимального розвитку натуральної їжі - мінімальна кількість порцій. При наявності підведеної електромережі рекомендується встановити обладнання (бажано з пневматичним розпиленням корми для масштабного комплексу), яке забезпечить безперервну подачу їжі протягом дня.
5
Годуйте коропа в одне і теж час, на постійно відведеному місці. Це виробляє у риби умовний рефлекс, вона швидше знаходить корм, краще його засвоює, а їжа, в свою чергу, не встигає закисати. Контролюйте, як риба з'їдає корм. Якщо він в якихось місцях залишається, роздачу його наступного дня уменьшайте.Ітак, штучне розведення коропа - справа цілком здійсненне.
Зверніть увагу
Не можна дарма кидати корм, т.к. він швидко псується і зменшує кількість кисню в воде.Кормленіе тільки пшеницею при нестачі природного корму може привести до ожиріння коропа при зниженні темпів його зростання. Ячмінь застосовується без пленок.Токсіческіе речовини, що містяться в сої, потрібно нейтралізовувати термічною обробкою. Необхідно звертати увагу на можливу наявність в соняшникових макухах або шротах сірої гнилі у зв'язку з її токсичністю.
Корисна порада
Чим нижче температура води, тим менше короп споживає корму.