Як навчитися співати чисто.

Якщо ви не велика співачка і навіть не студентка музичного училища, але хочете чисто і красиво співати, доведеться докласти багато зусиль для самовдосконалення. Робота над собою не пройде даром: щастя від творчості і захоплені очі слухачів стануть нагородою за праці.
Вам знадобиться
  • - підручники з інтоніровнію,
  • - викладач вокалу,
  • - фортепіано,
  • - вправи для роботи над інтонацією.
Інструкція
1
Знайдіть викладача класичного або естрадного вокалу. Навчитися співати самостійно - складне і іноді небезпечна справа. Ви ризикуєте отримати захворювання зв'язок при неправильному звуковидобуванні. Чисто інтонувати неможливо без регулярних занять з розвитку слуху, постановці дихання, распевок та інших вправ. Слух може бути вродженим, але навіть якщо вам не пощастило, це не привід впадати у відчай: його можна розвинути. Навіть хороший слух не гарантує висотну чистоту нот: буває, людина прекрасно чує недоліки, але не в змозі їх виправити.
2
Візьміть в бібліотеці книги і нотний матеріал для роботи над інтонуванням. Існує безліч підручників і методичних посібників, присвячених розвитку слуха.Чаще все вони розраховані на викладачів музичних шкіл та училищ, але ви зможете застосувати поради на практиці. Займайтеся регулярно і сумлінно: перевіряйте точність попадання в ноти на фортепіано, співайте з аркуша, відпрацьовуйте складні для інтонування місця.
3
Більше слухайте і повторюйте за вокалістами, які вас надихають. Важливо виробляти внутрішній слух. Для цього потрібно слухати музику і повторювати її, співати гами, намагатися відчути внутріладовое тяжіння. Навіть музиканти-інструменталісти, працюючи треба твором, пропевают його в голові. Таким чином вони намагаються представити мелодію не як послідовність нот, а як думка, яка виростає і розвивається, має кульмінацію і завершення. Все це підкреслюється виразної мелодійної лінією, динамікою (голосніше - тихіше), акцентами, штрихами (плавно - уривчасто).
4
Слухайте тишу, відпочивайте. Необхідно давати відпочинок вухам. Неможливо постійно займатися інтонаційних вправ, інакше ви перестанете розрізняти висоту звуків. Стомлюваність негативно впливає і на емоційний стан співака. Беріть дні мовчання, слухайте звуки природи. Це сприятливо позначиться на голосі і на можливостях інтонування мелодій.
Зверніть увагу
Уважно ставтеся до здоров'я голосових зв'язок. Співаки регулярно відвідують фоніатра - лікаря, який попереджає і лікує незмикання зв'язок, вузлики та інші професійні хвороби. Якщо починаєте сіпеть або відчуваєте неприємні відчуття в горлі, негайно припиняйте співати, хоча б на кілька днів.
Корисна порада
Дивіться майстер-класи провідних викладачів консерваторій, великих співаків. Не нехтуйте дихальними вправами. Це допоможе вам навчитися правильному звуковидобування.