Як потрапити в тибетський монастир. жити з тибетськими ченцями.

Потрапити на Тибет вдавалося далеко не всім. І не тільки тому, що у влади були монголи або китайці. Тибет - це, насамперед, зона тибетських монастирів, закритих від цікавих очей. Лише в 1984 році Тибет відкрили для відвідувань туристів. Але деякі монастирі встановили квоту на відвідування певної кількості туристів в місяць.
Інструкція
1
Тибетські монастирі - це не просто цікаві туристичні об'єкти. Це діючі храми буддизму. Тибетці вірять, що життя на землю прийшла з Тибету. І саме на Тибеті є прохід в знамениту Шамбалу, місце, де все почалося, місце, що приносить щастя і могутність.
2
На Тибеті багато монастирів. Основні тибетські монастирі побудовані в Лхасі або неподалік від неї. Для відвідування туристів відкриті монастирі Ганден, Дрепунг, Дрікунг Тіл, Цурпу, Драк Йерпа, Сірка, Самье, Ташилунпо, Пелкор Чод. Всі вони мають свої традиції, кожен з них відрізняється своєю архітектурою.
3
Існують монастирі з позитивною геомагнітної енергетикою, благотворно діє на здоров'я і дух людей. Природа Тибету дивовижна і прекрасна. Гори і озера з солоною і прісною водою цілюще діють на багатьох відвідувачів Тибету.
4
Потрапити в тибетський монастир можна з туристичною поїздкою. Спочатку ви долетите літаком до Катманду, потім будете пересуватися на джипах або автобусах. Однак, при відвідуванні Тибету необхідно враховувати, що він знаходиться на великій висоті над рівнем моря (близько 3,5 тис. М.) І рівень кисню тут менше в два рази.
5
Однак є чимало людей, які мріють пройти навчання в тибетських монастирях. У цьому випадку потрапити в тибетський монастир можна на запрошення далай-лами, пройшовши складний іспит. Але проповідують буддизм послушників це не зупиняє. І вони готові місяцями чекати своєї черги, поки в монастирі не визволиться місце.
6
Навчання в тибетських монастирях проходять і діти віком від 8 років. Монастирське освіта вважається вищим. Монастирі, зазвичай, мають багату бібліотеку і досвідчених наставників. Життя тибетських ченців сувора і складна, вона заповнена роботою і навчанням. Ченці вірять, що удосконалюючи себе, вони зможуть допомогти багатьом людям на землі.
7
Стати монахом в одному з монастирів Тібету складно і дорого. Спочатку, ви повинні знайти гроші на життя в течії 5 років навчання в монастирі. У Бурятії і Туве гроші дають родичі майбутніх ченців, оскільки слухняність і навчання в тибетських монастирях вважаються почесним і благородною справою. Всім іншим доведеться навчатися і жити в монастирі за свій рахунок.
8
незнаю монгольську мову або "непали" необхідно пройти навчання в навчальному заклад - шедро і побути там рік чи два. Для російських чоловіків є можливість потрапити в монастирі, де є російські громади: Гоман або Намгєл.
9
Після навчання в шедро, належить піти в учні до тибетських ламам при монастирях. Для цього необхідно об'їхати якомога більше монастирів, щоб дізнатися про наявність вільних місць і бажанні вчителя взяти в учні білого російської. Однак, і такі монахи є на Тибеті.
10
Перш ніж надійти в монастир на навчання, необхідно знати, що життя тибетського ченця досить бідна і важка. Ченцям не дозволено мати особистих речей, тільки кілька комплектів одягу і необхідні книги. Розпорядок дня ченців включає в себе багатогодинні читання молитов, важку роботу по обслуговуванню монастиря, а також постійне навчання і самовдосконалення. Ніяких розваг в монастирях забороняється. За вашим навчанням буде стежити індивідуальний учитель. Розпорядок дня в кожному монастирі свій. Однак встають монахи з першими променями сонця, спати лягають за північ. Чернеча їжа проста і скромна. Сніданок обід і вечерю супроводжуються обов'язковими обрядами і молитвами.
Зверніть увагу
З географічної точки зору Тибет - це район в Центральній Азії, розташований на Тибетському нагір'ї. Довгий час Тибет був залежний від Монгольської імперії, потім від китайської держави. Тепер Тибет - автономний район зі столицею Лхаса.