Як розшифрувати VIN-код.

VIN- код є універсальним ідентифікаційним номером автомобіля. Він складається з сімнадцяти символів. Кожен символ код а несе певну інформацію про машину. За VIN можна дізнатися де і коли був виготовлений автомобіль, тип кузова, дату складання моделі і т.п.
Інструкція
1
VIN- код складається з трьох частейWMI - перші три цифри номера. Є світовим індексом компанії, яка виготовила автомобіль. Перша цифра дає інформацію про географічній зоні виробника, друга ідентифікує його країну, третій каже про назву самої фірми.
2
VDI - описова частина. Йде з четвертої по дев'яту позицію номера включно. Саме вона представляє найбільший інтерес для автолюбителя, т.к. має велику інформаційну навантаження. Однак порядок розташування і сенс цифр визначає сам виробник, що ускладнює читання код а.
3
VIS - відмітна частина, з 10 по 17 символи. Останні 4 знака обов'язково є цифрами.
4
Четвертий, п'ятий, шостий, сьомий, восьмий символи дають інформацію про характеристики засобу пересування. В ньому може бути записаний тип кузова, двигуна, номер моделі, серія. У кожної машини ці значення можуть бути суто індівідуальни.Девятий символ є контрольною цифрою код а. За цим номером визначають коректність всього VIN, часто використовується в американських авто.Десятий символ позначає модельний код автомобіля. Одинадцятий каже про завод зборки машини. Решта символів позначають порядок виробництва і є індивідуальними для кожного виробника.
5
Існує безліч онлайн-сервісів, що допомагають розшифрувати відповідний код . Наприклад, програма VIN Informer, яка дозволяє працювати з 17-значними VIN. Однак номера, які не відповідають стандартам, нерозпізнаються на таких ресурсах.
Зверніть увагу
Зміна будь цифри в VIN змінює також контрольну цифру. Яким чином вона обчислюється знає тільки компанія-виробник.
Корисна порада
Попросити розшифрувати код можна фірму-виробника автомобіля. Для цього достатньо звернутися з цим в салон або офіс компанії з відповідним запитом.