Як позбутися від гордості.

Гордість - збочене сприйняття людиною самого себе і свого місця в світі, що змушує відчувати себе на голову вище всіх інших. Гордовитих людей багато, але далеко не всі здатні визнати цей недолік. Ще менша кількість намагається щось змінити в собі. І тільки деяким вдається позбутися від гордості . Визнання людиною наявності у нього гордині - важливий крок до зцілення душі. Щоб позбутися від пороку, потрібно працювати над собою.
Інструкція
1
Полюбіть себе. Гординя є захисною реакцією людини і виникає в результаті невпевненості в собі. Людина побоюється допустити помилку, здатися смішним або безглуздим, тому одягається в броню власної величі, щоб більше не турбуватися про те, яке враження він справляє на інших. Визнайте за собою право на вчинення помилок і звільнитеся від цього вантажу, а натомість отримаєте унікальну можливість подальшого саморозвитку.
2
Поважайте інших людей. Якими б чудовими талантами ви мали, завжди є люди, гідні похвали. Неможливо бути асом у всьому, тому позиціонує себе як одного з кращих, а не самого кращого.
3
Навчіться слухати. Гордість не терпить суперництва ні в чому, вона глуха до інших людей, їх почуттів і переживань. Коли навчитеся співпереживати і розуміти співрозмовника, ви завдасте гордині серйозний удар.
4
Звільнитеся від непотрібних принципів, нав'язаних ззовні. У кожної людини є чимало стереотипів, які змушують його укладати власне життя в вузькі, створені кимось іншим, рамки. Подумайте про те, чого хочете саме ви. Перестаньте боятися бути іншим. Індивідуальність - не порок, а перевага.
5
Слід зауважити, що подолання гордості не миттєвий жест. Це тривалий процес роботи над собою, своїми страхами, застарілими стереотипами.
6
Уникайте іншої крайності, такий як розвиток комплексу неповноцінності, навіяного переконанням, що ви гірші за інших. Такий підхід в корені невірний.
7
Позбувшись гордості , ви знайдете душевну рівновагу, придбаєте повагу оточуючих вас людей і відкриєте для себе безкраї горизонти розвитку власної особистості.
Зверніть увагу
Гординя є джерелом безлічі пагубних емоцій і думок, а негативні думки і емоції в свою чергу, призводять до хвороб і страждань. Людина, що бажає накопичити особисту силу, тобто життєву енергію, яка потрібна для того, щоб долати перешкоди, без утруднень реалізовувати свої наміри і працювати над собою, зобов'язаний позбутися гордині. Але для того, щоб позбутися від гордині, треба спочатку її розпізнати.
Корисна порада
Позбувайтеся від гордині. Гординя з точки зору психотерапії: що в ній поганого? Як відомо, гординя в християнстві - це гріх, який призвів до падіння Люцифера, що стало потім Сатаною. Гординя зазвичай розуміється як зарозумілість, гордовитість, властивість людини ставити себе вище за всіх і визнавати правомірність тільки своєї позиції. Як позбавлятися від гордині? Почніть з перегляду своїх принципів і переконань, своїх «повинен» і «зобов'язаний» і постарайтеся замінювати їх на «хочу» і «добре б».