Як набрати у вазі при панкреатиті. чи можна при панкреотіт набрати вагу.

Безліч людей в усьому світі страждає від захворювань органів шлунково-кишкового тракту. Розлад роботи підшлункової залози, що викликається панкреатитом, часто призводить до зменшення маси тіла. Для більшості хворих панкреатитом актуальним питанням залишається таке - як набрати вагу?
Інструкція
1
Панкреатит являє собою хвороба підшлункової залози, при якій порушується нормальне травлення і засвоєння їжі. Найчастіше при цій патології хворий починає втрачати в вазі, що становить небезпеку для його здоров'я при зниженні маси тіла нижче допустимої норми. Основна причина втрати ваги полягає в тому, що при неправильному харчуванні підшлункова залоза хворого викидає занадто велика кількість ферментів, які активізуються переважно всередині самої підшлункової залози. Далі починається запальний процес, супроводжуваний болями, блювотою, діареєю і значним зниженням аппетіта.Для того щоб відновити масу тіла до норми при хронічному панкреатиті , потрібно дотримуватися певних правил харчування, що дозволяють прибрати несприятливий вплив хвороби на обмін речовин.
2
Виключіть з раціону продукти харчування, що викликають запалення підшлункової залози. До таких належать алкогольні і газовані напої, копченості та соління, а також продукти, що містять велику кількість тваринного жиру: свинину, баранину і т.п. Обмежте споживання м'ясних бульйонів і капусти, овочі і фрукти вживайте в їжу в протертому вигляді. Цим ви забезпечите щадну навантаження на травну систему і підшлункову залозу, ніж приберете головний чинник, що призводить до зниження маси тіла.
3
Розподіліть споживання їжі таким чином, щоб між прийомами було не більше 3 годин. При цьому самих прийомів їжі повинно бути не менше 5-6 на добу. Крім того, намагайтеся підвищити калорійність харчування за рахунок збільшення в раціоні кількості білка тваринного походження - нежирного м'яса і птиці. Таким чином, ви забезпечите собі достатню кількість матеріалів для будівництва клітин тіла і набору додаткової маси.
4
В якості добавок до їжі використовуйте вітамінні комплекси, що містять мінерали. При панкреатиті організм найчастіше відчуває недолік цих речовин, а вони потрібні для забезпечення нормальних обмінних процесів і збільшення маси тіла.
5
Додатково для прискорення набору ваги можна використовувати протеїнові коктейлі, споживані між прийомами їжі. Підійдуть також продукти дитячого харчування. У важких випадках за показання лікаря може призначатися харчування внутрішньовенно, на період гострого перебігу хвороби.
Корисна порада
Щоб уникнути відкладення набраних в результаті кілограмів у вигляді жирового прошарку, варто приділяти деякий увагу тренуванням. Для хворих панкреатитом вони повинні бути середнього навантаження, перевагу слід віддавати вправам силового характеру з невеликим обтяженням.