Як обшити ванну панелями. обшивають ванну кімнату панелями.

Пластикові панелі ПВХ користуються популярністю для обробки стін і стель у ванній кімнаті. Вони володіють вологостійкістю, довговічністю, стійкістю до гниття і використовуються в широкому температурному діапазоні. Панелі ПВХ абсолютно нешкідливі для здоров'я людини.
Вам знадобиться
  • - панелі ПВХ;
  • - дерев'яні бруски для обрешітки (40х20 см);
  • - саморізи;
  • - шуруповерт;
  • - дриль;
  • - силіконовий герметик.
Інструкція
1
Виберіть панелі ПВХ для ванної кімнати. Перевірте відсутність дірок і вм'ятин на лицьовій стороні панелей, а також відколів і непрокрашенних ділянок. При з'єднанні двох панелей між собою стик повинен бути малопомітним. Стіни готувати до обшивки ванної кімнати панелями ПВХ не потрібно.
2
Визначте місця, в яких будуть встановлені шафки, полки, дзеркала і світильники. Зробіть спочатку точну розмітку на стіні. По розмітці ви будете робити обрешітку.
3
Змонтуйте на стелі і стінах обрешітку з дерев'яних брусків або металевих профілів. Переважніше вибрати друге, так як ванна - місце підвищеної вологості і дерево з часом почне підгнивати. Просвердлите в обрешітці отвори під кріпильні елементи.
4
Прикріпіть панелі до решетування саморізами не менше, ніж в 3-4 місцях і з'єднайте їх між собою, вставляючи гребінь однієї панелі ПВХ в паз іншої. Сховайте за обшивкою дроти. Промажьте всі стики силіконовим герметиком. Він охоронить від влучення вологи на стіну.
5
Встановіть додаткові елементи обробки ванної кімнати: куточки, молдинги і пластиковий плінтус. Приховайте з їх допомогою стики, кути, місця з'єднання з дверним отвором. Зробіть в панелях необхідні отвори для світильника і встановіть його.
Зверніть увагу
Вмонтовуючи обрешітку, ви зменшуєте обсяг корисного простору ванної кімнати, в результаті чого вимоги до розмірів дзеркала, пральної машини, шафок і полиць будуть більш жорсткими. Для збільшення корисної площі використовуйте бруски і профілі меншої товщини або кріпите панелі ПВХ відразу на стіни.
Корисна порада
В магазинах представлений великий асортимент панелей ПВХ різних забарвлень. Не соромтеся експериментувати і використовувати при монтажі панелі ПВХ різних кольорів для створення більш складної композиції.
Обробка приміщень ПВХ панелями в сучасному будівництві має широке поширення. Це обумовлено простотою монтажу матеріалу і його якісними характеристиками, він невибагливий і довговічний, пожароустойчив і різноманітний. ПВХ панель можна монтувати практично у всіх приміщеннях, будь то санвузол, передпокій або кухня. Оскільки такі роботи не вимагають багато навичок і умінь, можна заощадити на роботі фахівців, і самостійно обшити ПВХ панелями своє приміщення.
Інструкція
1
В процесі підготовчих робіт, слід розрахувати необхідну кількість матеріалу, яким будуть обшивати стіни або стелю. Подбає про молдингах (оздоблювальних елементах), направляють для обрешітки, при необхідності утеплювачі, цвяхах і шурупах.
2
Найбільш відповідальний і складний етап у роботі, це установка обрешітки, від рівності якої, залежатиме зовнішній вигляд всього вашого приміщення. За допомогою будівельної рулетки, шматка крейди і прямий рейки нанесіть розмітку майбутнього каркаса на поверхні. Рейки для майбутньої обрешітки вибирайте прямі і бажано без сучків з вологістю не більше 18%. Відстань між рейками бажано витримувати в межах 50 см.
3
Після того як поверхня розмічена, приступите до монтажу обрешітки. Для цього напрямні прикріпіть до поверхні за допомогою шурупів або дюбелів. Якщо зустрічаються нерівності, їх потрібно вирівняти додатковими прокладками з дерева, фанери і т.п. Направляючі рейки розташовуйте на початку і кінці обшивають поверхні, у підлоги і стелі. Після підготовчих робіт можете приступати безпосередньо до монтажу панелей.
4
Панелі без зусиль можна розрізати звичайної ножівкою, але краще використовувати болгарку або електро-лобзик. Якщо вам необхідно розрізати панель поперек, то починати різання з потовщеною її боку.
5
Починати монтаж панелей слід з установки молдинга. Після чого, послідовно, починаючи з кута кімнати, вмонтовуйте панелі на підготовлену обрешітку. Панель підганяється по висоті ножівкою і вставляється в пази початковій і кінцевій планок, і потім в зовнішній паз.
6
Не забувайте контролювати рівність панелей будівельним уровнем.Еслі необхідно обшити панеллю кут або віконні/дверні прорізи, то обрізайте її у відповідність із прорізом, після чого обрізані краї закрийте молдінгом.