Як пояснити дитині слово "не можна".

Щоб вберегти дитину від небезпеки, дорослі змушені говорити "можна". Не завжди це зустрічає розуміння у дитини. Щоб уникнути сварок і конфліктів, дотримуйте кілька правил.
Інструкція
1
Говоріть строгим голосом, що не посміхайтеся. Дайте дитині зрозуміти всю серйозність ситуації і що ви не передумаете.Не міняйте своїх рішень. Щоб уникнути конфліктів, домовтеся з рештою членів сім'ї про те, що саме ви забороняєте дитині . Наприклад, якщо перед обідом не можна їсти цукерки, то ніхто не повинен робити винятків. Інакше дитина, почувши «не можна», піде до бабусі, яка напевно пошкодує і дозволить з'їсти цукерочку.
2
Пояснюйте дитині , чому саме не можна це робити (не можна тягати кішку за хвіст, бо їй боляче і вона може подряпати тебе). Якщо можливо, пропонуйте альтернативу: «Не можна малювати олівцями на шпалерах, але можна на листочку паперу, крейдою на дошці ...» і т.д.
3
Забороняючи щось дитині , проявляйте мудрість. Можливо, якісь заборони давно пора переглянути. Замість того, щоб забороняти пограти з кошеням, нагадайте про необхідність вимити руки після гри з твариною. Учіть дитину освоювати навколишній світ: як поводитися з гострими предметами, що робити, якщо розбилося скло і т.д.
4
Пам'ятайте, що особистий приклад ніхто не відміняв.
5
Чи не забороняйте, а грайте. Залучіть до пояснення улюблених героїв мультфільмів або казок, зробіть пару ляльок, розіграйте сценку. Залучіть в це дитину: нехай він пояснить недбайливому Буратіно, що не можна чіпати праску; а улюблена лялька - чому не можна скупитися.
6
Наберіться терпіння. Частіше розмовляйте зі своєю дитиною, щоб у вашій мові звучало не тільки слово «не можна». Намагайтеся не зловживати ним, інакше дитина просто перестане звертати на нього вніманія.Еслі дитина ще мала, приберіть подалі речі, які є предметом ваших з ним конфліктів (ножиці, сірники, гострі предмети і т.п.).
7
Негативна поведінка дитини може просто означати, що він не знає як вчинити. Якщо у нього відібрали іграшку, то цілком природна поведінка для дитини - вдарити кривдника. Поясніть, що робити в такій ситуації: сказати мамі або постаратися домовитися про повернення іграшки мирним шляхом.
Корисна порада
Маленький дитина поки не розуміє ваших словесних пояснень, але він здатний сприймати ваше невдоволення його вчинком.