Як залучити дитину до читання.

Сьогодні багато батьків скаржаться на те, що їхні діти не люблять читати і цілими годинами не відходять від комп'ютера. Вони і не замислюються, що дітей потрібно з самого дитинства навчити любити книги. Для залучення дітей до читання враховується вік дитини, так як для кожної вікової групи потрібно вибирати відповідні книжки.
Інструкція
1
Для дітей 1-3 роки вибирати потрібно невеликі книжки, які мають щільні картонні сторінки, адже діти такого віку можуть і трошки погризти їх. Зрозуміло, книжки повинні бути барвистими, з картинками тварин і малюків. Важливе значення має якість картинок, так як сьогодні зустрічаються і такі дитячі книжки, в яких не можливо розрізняти бегемота від зайця. Для цього віку підійдуть книжки з віршиками, пісеньками і найпростішими казками. Книжки потрібно розмістити для дитини в доступних місцях. А прохань малюка почитати книжку, ніколи не треба відмовляти, навіть якщо ви зайняті. При читанні потрібно використовувати міміку, інтонацію, жести. Так легко можна перетворити зустріч з книгою святом для малюка.
2
Для малюка з трьох до семи років підійдуть тоненькі барвисті книжки з віршами, казками і розповідями. На кожній сторінці має бути невеликий текст, з великими картинками і буквами. Найбільш підходять такі книги, які дитина з початку до самого кінця за один присід шанує сам.
3
Для дітей з семи до одинадцяти років можна сміливо вибирати книги з казками, оповіданнями об'ємом від трьох до п'яти сторінок. Після прочитання дитиною потрібно урочисто в особливій зошити у присутності дитини записати назву книги. Зі збільшенням списку у дитини підвищиться самооцінка. Не зайвим буде кожен раз похвалити дитини. Для цього віку підійдуть розповіді про тварин, чарівні казки, пригоди однолітків.
4
Для дітей з одинадцяти до шістнадцяти років при виборі книжок потрібно врахувати захоплення дитини. Для такого віку необхідно враховувати такі поради: - не треба викладати цілу стопку книг перед дитиною, так як такий обсяг майбутньої роботи злякає його.- заведіть читацький щоденник. У ньому можна записувати назви прочитаних книг, малювати героїв, написати свою думку. - Розкладіть книжки на видному та доступному місці в кімнаті дитини. - Не змушуйте дитини читати багато, хай це заняття займе трохи часу, але стане регулярним.
5
Якщо в будинку не одна дитина, можна влаштовувати конкурси на переказ книжки або малювання картинки з прочитаної книги. І при цьому переможцями нехай будуть всі!
Напевно, кожен батько хоче бачити свою дитину, самостійно читає книжку. При цьому його не потрібно змушувати і примушувати, він сам бажає послухати цікаву казку або вивчити кумедний віршик. Але похвалитися цим можуть небагато батьків, адже в наш комп'ютерний вік читання якось непомітно пішло на другий план. Але між тим всі розуміють, що любов до книги надасть малюкові в майбутньому неоціненну послугу. Щоб дитина була нерозлучний з книгою, батькам потрібно бути терплячими і наполегливими.
Інструкція
1
Звичайно, в читаючої родині, де дитина знайомиться з книгою практично з пелюшок проблем з читанням, як правило, не буває. Адже книга стає для малюка такий же простий і зрозумілої річчю, як, наприклад, іграшка. Він росте разом з нею і не уявляє свого життя без книги.
2
Щоб ваш малюк полюбив читання, почніть знайомити його з книгами якомога раніше. У 3-4 місяці крихті вже можна показувати яскраві ілюстрації, читати потішки, коротенькі віршики, примовки. Як тільки малюк навчиться добре тримати в руках різні предмети, запропонуйте йому погортати книги з товстими сторінками, самі при цьому коментуйте зображення в них.
3
Дітки, яких батьки познайомили з книгою в дитинстві, як правило, до півтора-двох років самі просять почитати. Тому не відмовляйте малюкові, знайдіть дві-три хвилини, щоб позайматися з ним. Якщо дитина проявляє ініціативу сам, не придушуйте її, адже відмовивши малюкові кілька разів, на вашу пропозицію почитати він теж незабаром відповість відмовою.
4
Постарайтеся прищепити любов дитини не тільки до читання як до процесу, ні і до самої книги. Не дозволяйте малюкові рвати сторінки, малювати в ній. Навчіть його з повагою ставитися до книги, поводитися з нею дбайливо. Самі будьте прикладом, частіше купуйте книги або міняйтеся наявними у вас з друзями та знайомими. Запишіть вашої дитини в бібліотеку і регулярно відвідуйте її.
5
Обов'язково враховуйте вибір самої дитини. Дітки постарше можуть захоплюватися чимось цікавим на їх погляд: динозаврами, зміями, космічними відкриттями і т.д. Заохочуйте переваги дитини, адже читання - це найкращий спосіб розширити кругозір, пам'ять і мислення.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=S_j-bn7a1cc