Як підготувати дитину до першого класу. підготовка дівчинки в перший клас.

З самого раннього дитинства мами і тата обіцяють своїм діточкам, що коли їм виповниться сім, вони першого вересня підуть до школи, де їх навчать читати, писати, рахувати і розкажуть ще багато цікавого. Однак просто відвести дитини , достигнувшие віку семи років, в перший клас буде недостатньо. Цьому передує тривалий період ретельної підготовки.
Інструкція
1
Пройдіть з дитиною тести на психологічну і фізичну готовність до школи. В ході тестів оцінюються загальний рівень розвитку дитини , наявність у нього елементарних знань і навичок, рівень розвитку логічного і творчого мислення, фізична готовність до школи. Останній пункт дуже важливий, адже коли дитина переходить з дитячого саду в школу, він змушений витримувати величезні навантаження, як розумові, так і фізичні, яких до цих пір не було. Тому, якщо вам на обстеженні сказали, що дитині поки рано йти в школу і потрібно ще годик посидіти вдома, то цією інструкцією ні в якому разі не варто нехтувати. Від перевантажень здоров'я дитини може сильно постраждати.
2
Самі беріть участь в підготовці свого дитини . Основну підготовку дітей до школи повинен здійснювати персонал дитячого саду - це входить в його прямі обов'язки. Однак не завжди вихователі і педагоги можуть приділити достатню кількість уваги кожному з дітей. Тому батьки теж не повинні нехтувати цим. У сучасній початковій школі вже не прийнято вчити дітей читати і писати - вони вже повинні вміти робити це добре, поступаючи в перший клас.
3
Віддайте дитини в недільну школу. Там він познайомиться з самим поняттям «школа», дізнається, як виглядають клас и, як проходить урок, буде привчатися до дисципліни. Крім того, недільні школи націлені саме на підготовку дитини до вступу в перший клас. Часто з клас ов недільних шкіл і формуються перші клас и.
4
Зберіть дитини в перший клас. Якщо всі тести показали, що ваша дитина повністю готова до школи, слід зайнятися і придбанням всього необхідного. Повний список всього необхідного вам видадуть в школі, хоча набір першо клас ника зазвичай приблизно однаковий: зошити в косу вузьку лінійку і в клітку по 12 аркушів, щоденник, ручки, прості олівці, лінійки, гумки і точила, матеріали для творчості і т.д. Не забудьте і про шкільну форму. У якихось навчальних закладах прийнята єдина шкільна форма, а значить, замовляти її будуть на весь клас, але дитині все одно будуть потрібні сорочки (для хлопчиків), блузки і колготки (для дівчаток) і змінне взуття.
Підготовка до першого класу - важкий і важливий період в житті дитини та її батьків. Новий розпорядок дня, учитель, однокласники - все це викличе масу нових емоцій. Щоб дитина відчувала себе впевненіше, йому слід допомогти.
Інструкція
1
Покажіть дитині майбутню школу. Зайдіть всередину, подивіться клас, їдальню, тренажерний зал, туалет. Так дитині буде легше орієнтуватися, і він не загубиться в новому просторі. Під час прогулянок частіше ходіть повз школу, щоб дитина добре запам'ятав дорогу.
2
Навчіть дитину збирати речі в школу. Дитина повинна самостійно збирати свій рюкзак, але для початку його слід навчити робити це. Розкажіть, що потрібно з собою брати і куди краще це класти, щоб було зручно.
3
Почніть привчати дитину рано вставати. Якщо дитина звикла довго спати, то вставати в 7 ранку йому буде нелегко. Приблизно за місяць до 1 вересня почніть поступово міняти його розпорядок дня. В цьому випадку стрес для організму вдасться знизити до мінімуму.
4
Займайтеся з дитиною уроками у вигляді гри. Потренуйте пам'ять і мову. Прочитайте розповідь і розпитайте його про те, що йому найбільше запам'яталося. Спробуйте разом намалювати найбільш вподобаних героїв рассказа.К школі потрібно вивчити з дитиною геометричні фігури, кольори, цифри і букви. Краще, щоб він уже вмів читати і рахувати. Більше малюйте і ліпіть з малюком - це допоможе йому розвинути кисті рук і швидше навчитися пісать.Треніруйте вміння аналізувати і групувати. Для цього існує безліч іграшок.
5
Дуже важлива хороша психологічна підготовка до першого класу. В цьому допомагає дитячий сад і підготовча група в школі. Дитина повинна вміти спілкуватися, не боятися вступати в контакт як з однолітками, так і з дорослими. Важливо пояснити, що дитина повинна відстоювати свою позицію цивілізовано, а не битися чи плакати. Але при цьому потрібно пояснити значимість і значення поняття дисципліна.
Зверніть увагу
Не забудьте і про збільшену навантаженні на імунітет дитини і подбайте про нього.