Як вибрати хорошого щеняти.

Визначившись з породою собаки, вам належить не менше відповідальний захід - вибрати цуценя . Маленькі цуценята дуже схожі один на одного, тому визначити, який з них "ваш" досить важко. Деякі вважають, що собаці потрібно подивитися в очі, і все стане зрозуміло. Інші ж кажуть, що "ваш" щеня той, який сам до вас підійде.
Інструкція
1
Відправившись за щеням, ви напевно вже вирішили, для чого вам потрібна собака. Характер не завжди залежить від породи. В одному посліді народжуються зовсім різні цуценята. Придивіться до кожного з них. Якщо ви купуєте майбутнього охоронця, то цуценя має бути жвавим, жвавим і сильним. А спокійний і повільний щеня підійде для прогулянок, але не для полювання. Більше того, занадто млявий цуценя може мати якісь вроджені захворювання.
2
Ідеальний вік для продажу цуценя - 1,5 місяця. Раніше цього віку у цуценя ще не повністю сформувалася психіка, а в майбутньому це може погано відбитися на його характері. Щеня старше 3 місяців теж не кращий вибір, оскільки до цього віку у собаки вже формується маса звичок, від яких його буде важко відучити і перевиховати. Собаку для виставок, навпаки, рекомендують вибирати від 3 місяців. Чим старше щеня, тим помітніше його родовід екстер'єр. Оскільки всі малюки схожі, придбавши зовсім маленького цуценя , ви ризикуєте згодом розчаруватися. Відразу можна не помітити, що цуценя схожий не на "тата" з фотографії, а на "сусіда" з підворіття. Але, як кажуть, "що виросло, то виросло". Якщо вас спіткало таке розчарування, не відмовляйтеся від собаки, адже незалежно від породи, він буде вас любити і поважати.
3
У здорової цуценя блискуча і рівна шерсть. Очі цуценя блищать, а в куточках не повинно бути гнійних скупчень. Ніс повинен бути вологий і прохолодний, а вушка чисті і без запаху. Живіт не повинен бути набряклим і болючим при торканні. Здоровий пес активний, бере участь у всіх іграх, а не відсиджується в сторонці; у нього прекрасний апетит.
4
Проведіть цуценя м невеликі тести. Приміром, різко простягніть їм руку. Той, хто не побоїться підійти, і є найсміливіший. Або ж киньте на підлогу іграшку, яку вони раніше не бачили. Іграшка не повинна бути занадто великою і гучної, а то ви ризикуєте розполохати цуценят. Щеня, який не втече, а зацікавиться предметом - справжній сміливець.
5
Якщо щеня зустрічає вас з "розпростертими обіймами", це не є добре. Коли малюк виросте, його характер може залишитися незмінним, доброзичливим і ласкавим. Але мінус в тому, що так зустрічати він може не тільки вас, але і будь-якого перехожого, будь то друг чи ворог. Якщо вас це не лякає - беріть такого цуценя . У його "обличчі" ви отримаєте вірного і доброго друга.
Зверніть увагу
Вибравши цуценя, обов'язково покажіть його ветеринару, оскільки заводчики часто воліють приховувати важливі нюанси, щоб не скидати ціну.
Корисна порада
Перш ніж купувати цуценя, прочитайте цей тест http://www.pesiki.com/povedenye/test_campbell.php. Він допоможе вам визначитися з вибором.
Придбання собаки - це єдиний спосіб купити щиру любов, вірність і відданість за гроші. Якщо ви готові взяти на себе відповідальність за пухнастого і милого карапуза, який через деякий час виросте і перетвориться в дорослого пса, можна турбуватися вибором цуценя.
Інструкція
1
Купівля цуценя не терпить необдуманих рішень. Насамперед слід визначитися, для яких цілей ви заводите тварина. Одні люди беруть його як охоронця для дому, інші - компаньйона для полювання, треті - як істота, здатна заповнити щемливу порожнечу в душі і скрасити самотність.
2
Визначте місце покупки. Не варто купувати цуценя на пташиному ринку. Найчастіше там продають безпородних собак або напівкровок під виглядом породистих. Але це не найстрашніше. На ринку неможливо об'єктивно оцінити стан здоров'я тварини, зробити припущення про його характер і звички. Якщо вам важлива не порода, а характер, відправляйтеся в найближчий притулок для тварин. Волонтери із задоволенням покажуть вам всіх собак, дадуть з ними познайомитися, розкажуть про долю і звичаї кожної з них. Ті люди, які принципово хочуть взяти породистого щеняти, повинні орієнтуватися тільки на заводчиків.
3
Знайдіть і уважно вивчіть всю доступну інформацію в інтернеті про бажану породі. Наприклад, пекінеси люблять спокій і порядок, лабрадорам потрібна постійна фізична активність і тренування, пуделів легко дресирувати, вони дивовижно копіюють поведінку і багато дії своїх господарів.
4
Якщо ви плануєте коли-небудь в'язати собаку з метою отримати потомство, прочитайте про характерні ознаки породи. Навіть непомітне відхилення від виставкових стандартів значно знизить ціну породистого щеняти.
5
Коли ви прийшли вибирати цуценя, постарайтеся тримати у вузді свої емоції. Кожен щеня незалежно від породи зворушливий, милий, беззахисний і дуже кумедний. Але собака - це не іграшка, вона вимагатиме від вас щоденної уваги та догляду. Поспостерігайте за цуценятами в притулку або у заводчика.
6
Придивіться до матері цуценят. Якщо вона підтискає хвіст і прагне сховатися при вашій появі, багато шансів, що і потомство у неї виросте боягузливим. Але і прояв занадто бурхливої радості - теж погано. Велика ймовірність, що та цуценята, навіть коли перетворяться на дорослих собак, будуть радіти кожному перехожому на вулиці, буквально кидаючись під ноги. Нормальна реакція дорослого собаки на появу незнайомої людини поряд з її дитинчатами - насторожено підняті вуха, пряма стійка, зацікавлений погляд.
7
З цуценятами можна провести простий тест, щоб зробити припущення про майбутні їхніх взаєминах з господарем. Покладіть собаку на спину, утримуючи руку на його грудях близько 30 секунд. Якщо щеня намагається звільнитися всіма способами, не нехтуючи зубами, значить, у нього задатки ватажка. Сильні духом і наполегливі пси зазвичай звиваються, перебирають лапами, але потім визнають лідерство людини. Боязкі і слухняні цуценята не стануть чинити опір взагалі і будуть очікувально на вас дивитися.
8
Важливо також оцінити стан здоров'я цуценя. - Не варто брати собаку молодше 7-8 недель.- Ніс повинен бути прохолодним і вологим, слизові яскраво-рожевими, зуби чистими, без видимих дефектов.- Пухнаста, блискуча, чиста шерсть - добра ознака. - Очі цуценя повинні бути чистими, ясними. Подивіться, чи не почервоніло чи третє віко, чи немає запалення. - Вуха повинні бути чистими, без запаху. Якщо щеня постійно чеше вуха лапою або мотає головою, значить, у нього інфекція або клещ.- Не варто брати занадто товстого або занадто худого цуценя. - Живіт маленького щеняти не повинен бути надмірно роздутим (це перші ознаки наявності глистів і неправильного харчування).
9
Після того як виберете цуценя, відвезіть його до ветеринара. Нехай фахівець проведе огляд, а також складе графік вакцинації. Якщо раптом вам дісталася нездорова собака або собака з якимись психічними чи фізичними відхиленнями, ветеринарний лікар зобов'язаний повідомити про це. Породистого щеняти в цьому випадку краще повернути заводчику, втім, можливість і критерії повернення потрібно обумовити заздалегідь.